Yemeğe Yeni Başlayan Bebek Kedi İçin Ev Yapımı Mama Tarifi Var Mıdır?

dtalya

Bir aylık biberon ile beslediğim kedim için,kuru mamanin yaninda evde de yapılabileceğim mama tarifi önerisi olanlar bilgi verebilirse memnum olurum.Sevgiler

10 CEVAP

bir aylık ve biberonla yaşatılmak durumunda kalmış daha minnocuk bağırsakları gelişmemiş kediye evde mama yapmak yerine royal canin mother and baby yaş mamasından bu değilse de yine kitten premium yaş mamalardan ek olarak verebilirsiniz kuruya haftada 1 falan. yine royalin bebeler için minicik taneleri olan kuru mamasından alsanız çok iyi olur. şu an kuru ne yiyor umarım zengin içerikli bir kuru mama yiyordur. evde de yapmak için biraz bekleyin bence önce toparlayıp gelişsin. fazla vermek de tehlikeli çünkü.

dtalya

Arkadaşlar,insanlar da dahil olmak üzere yeryüzündeki birçok canlı için üretilen tüm hazır gıda ve mamalar,onların(hitap ettiği canlı türüne göre)beslenmesini taklit edilerek oluşturulur.Dolayisi ile yaratılıştan gelen doğal dediğimiz beslenme türünü gerekli koşullar sağladığımız taktirde her canlı için uygulayabiliriz.Ticari amaç güden markaların aksine,insani vicdan ve akıl ile davranmalı,arastırmalı,egoları ön plana çıkarıp olayları ajite ederek korku salmak yerine,biliyorsak hakikat ile yardım etmeliyiz.Sevgiyle

Fistikpasa

Ciğer ve bir kaşık kadar pirinç haşayıp rondodan geçirip veriyorudum ben ek gıda olarak çok severek yiyorlardı. Ayrıca balık veya tavuk göğsünü brokoli, patates, kabak gibi sebzelerle de haşlayıp püre haline getirip verebilirsiniz gayet sağlıklı bir mama olur. Royal caninin şekerli mamalarından iyidir.

Fistikpasa

Ciğer ve bir kaşık kadar pirinç haşayıp rondodan geçirip veriyorudum ben ek gıda olarak çok severek yiyorlardı. Ayrıca balık veya tavuk göğsünü brokoli, patates, kabak gibi sebzelerle de haşlayıp püre haline getirip verebilirsiniz gayet sağlıklı bir mama olur. Royal caninin şekerli mamalarından iyidir.

ugurcil

Basmati pirincinin şeker ve nişasta oranı azdır. Basmati pirincinin de sahteleri çıkmış dikkat edin. Yasemin pirincini Basmati diye satan yerler var.
Brokoli, kabak olabilir ama patates sıkıntılı olabilir.

Ozlemcakil

Ben iki kizima da ev yapimi mama verdim biri masallah guzel buyudu buyuyunce biraktik digeri cok kotu allerji oldu , zaten dogal hayatta tun gun gezip ev arayan bi lokma bulup yiyen kedilere evde zaten vitaminli mamalarinin yanina etli cigerli mama yapipi vermek fazla gelelebiliyor simdiki aklim olsa asla vermezdim 1 yasina kadar bisey olmayinca olmaz sanmistim ama simdi 2 kat fazla para verip aldigim alerji mamalari probiyitikler bile yeterli gelmeyebiliyor , ev yapimi mama sokaktAkiler icin olabilir zaten sbeslenemiyorlar bu zamanda açlar :( ama ben evdekilere uygun olmadigini dusunuyorum eskiden yemek verirlermis zaten hersey dogalmis mama yokmus ama simdi ne kadar uygun ????

ugurcil

Bir veteriner kedilere verilen tavuk ciğerinin ömürlerinden aldığını söylemişti. Bunu da not olarak düşeyim.

Ozlemcakil

Katiliyorum cunku ciger cok kuvvetli bir besin evet kediler can atiyor ve mamalara da ekleniyor fakat minimal oranda , bir tavucun cigeri ceviz kadar yani kedinin midesi kadar nerdeyse mamalaridaki oran cok minimize evde ciger vermeyi ben mantikli bulmuyorum agir gelir bir sure bisey olmasa da sonradan saglik sorunlari yasanacaktir

develi99

Haşlanmıs tavuk gögsü,

Haşlanmiş ciger,

Havuç,

Brokoli

Hepsini iyice haşla,

Mikserden geçir. Lapa kıvamında olsun. Bayılır

dtalya

@whereisthepo0p Sorumu bir daha dikkatlice okumanızı rica ediyorum.Sevgiler