Urinary Mamadan Normal Mamaya Geçiş

melikecgc

kedim 2 ay önce idrar yolu tıkanıklığı yaşadı sonda takıldı bu süreçte hills cd mama kullandık şimdi normal mamaya geçsek hastalık tekrarlar mı bu durumu yaşayanlar ne zaman sonra normal mamaya geçti

3 CEVAP

tıkanıklık yaşamış ve daha 2 aydır mamayı kullanıyorsunuz normale falan geçmeyin sakın. bizde hiç tıkanıklık olmadı fakat idrar tahlilinde enfeksiyonu çizgi görene kadar değerleri iyi görene kadar normale kesinlikle geçilmez. ki geçilirse bile yine kontrollü davranılır ara sıra idrar tahlili mutlaka yaptırılır. tıkanıklık ciddi bir durum dediğim gibi ancak idrar tahlili sonucu düzeldiyse geçin mutlaka baktırın idrarına 2 3 ayda bir

Lalis

Bence de normal mamaya geçmeyin kediniz idrar yolu rahatsızlığı geçirdiğinden daha sonra nüksetme durumu olabileceğinden üriner mamayla devam edecekmis gibi gözüküyor belirli zamanlarda idrar tahlili yaptırıp baktirirsaniz çok iyi olacaktır.Tikanma çok ciddi bir durum, idrar yolu ve böbrek sağlığı için bol su içmesine dikkat edin.

Gamzecs

biz 6 ay virbac kullandık hekimimiz ne zaman normal mamaya geçin dediyse o zaman geçtik bunu hekiminize danışın derim kedinin durumuna göre değişir umarım tekrardan nüksetmez geçmiş olsun 💕