Kısırlaşan Dişi Kedi Kızgınlığa Girer Mi ?

GlsmKrpk

Merhaba. 2 ay önce kısırlaştırdığım dişi kedi kızana girdi . Dişi kediler kısır olduğu halde kızana girer mi ?

8 CEVAP

Ozlemcakil

Bizimkilerde yerde yuvarlaniyor veterinerimiz bahar ayinda disardan gelen seslerin ve kokularin kisir da olsa kedilerimizi etkileyebilecegini soyledi kisin bisey yoktu ama bu gunlerde bi kudurukluk bi kudurukluk😻

Emirrckr

Sesler bizimkini de etkiliyor,
Geçen günler mahalledeki erkekler yine dişi arayışındaydı sanırım özellikle gece sessizliğinde bağırışları baya duyuldu,
Bizimki de camda falan takıldı sürekli birde yerlerde yuvarlanma..
Ama çok şükür diğer korkunç belirtiler olmuyor sadece tatlı cilvelenmeler :))

ILoveF

Psikolojik olmayadabilir. Ovaryum kalıntı sendromu olabiliyormuş malesef şuan bizim başımızda var bu sorun. Sizde bir araştırın kedinizi muayene ettirin mutlaka geçmezse

ILoveF

Psikolojik olmayadabilir. Ovaryum kalıntı sendromu olabiliyormuş malesef şuan bizim başımızda var bu sorun. Sizde bir araştırın kedinizi muayene ettirin mutlaka geçmezse

cat_expert

Kedinizi kısırlaştırdığınızda çiftleşme hormonlarının salgılanması büyük oranda azalır fakat tamamiyle yok olmaz, bu da kısır kedilerin zaman zaman kısa süreli kızgınlık hareketleri yapmasına neden olur ve normaldir. Mesela dışardaki kedilerin miyavlamasından bile etkilenip bu tür hareketleri yapabilirler.

O yüzden her zaman diyoruz kediniz ilk kızgınlığına girmeden yani hormon salgılanması olmadan hemen kısırlaştırın.

GlsmKrpk

Kısırlaşan dişi kediler kızana girmez sanıyordum ben :)

Ozlemcakil

Evet sanirim cogu psikilojik etki kizginliga girmiyor ama içgudusel sevinli sevimli davraniyorlar 😻

GlsmKrpk

Erkek kardeşini 2 gün önce kısırlaştırdık , bahçede de bir çok kedi var baktığımız. Bugün erkek kardeşiyle çiftleşiyordu . Bu derece olması normal yani