Köpeğim Saatinde Mamasını Yemiyor

bsecnl

sabah yemesi gereken mamayı bazen öglen 11-12de yiyor mamayı önüne koyup geri alsam bu seferde midesi boş olduğu için boş safra kusuyor. bende mecbur mamayı hiç önünden almıyorum ama bu seferde yemek saatleri karma karışık oluyor. sizce ne yapmalıyım bu yönde, mamayı bıraktıktan 10dk sonra yemezse mamayı önünden alıp kusmasına göz mü yumsam. yoksa bırakıyım mamayı kafasına göre yesin mi

5 CEVAP

deniz_berkan

Ben hiçbir hayvanıma saatli yemek vermedim verilmeside bana tuhaf geliyor eğer saglık sorunu yoksa tabi...sonucta nezaman acıkırsa ozaman yer aynı bizler gibi.

bsecnl

@deniz_berkan tuvalet saatini oturtmak için belli zamanlarda yemek vermek gerekiyor. bizimkide kuma yapsa sıkıntı değil önüne 15kg mamayı yığarım istediği zaman yesin istediği zaman tuvaletini yapsın

Alika

Kusması nörolojik bir sebep olabilir. Havlama gibi bir ol bulmuş olabilir. Köpeklere yumuşak davranırsanız bir şekilde sizi oynatmaya başlarlar. Eğer fizyolojik bir sebep değilse mücadele edin . alışacaktır. en azından onun saatlerine uygun olsun başlarda.

Aydin1976

İstediği saat yedirmeyi deneyin belki yer

huseyin1

sürekli kusması mamadan ziyade farklı bir sorun olabilir ben hiç saatinde vermedim sadece öğünler arasında 6-8 saat aralık olmasına dikkat ettim bir gün sabah 10 akşam 6 da verdiysem ertesi gün sabah 9 akşam 5 te verdiğim olmuştur ancak verdikten yarım saat sonra mamayı aldım bu sayede ne zaman önüne koyarsa o zaman yiyor artık 10 dakika çok az yarım saat e çıkarabilirsiniz