Kedim Tırmalama Tahtasını Tırmalamıyo

eylulakks

2:30 aylık kedim tırmalama tahtasını tırmalamıyo kedi nanesi serptim ama bir işe yaramadı ne yapmam lazım

4 CEVAP

melikecgc

benim kedimde aynı bu zamana kadar hiç tırmalama tahtasını kullanmadı 2 yaşında kendisi hala koltuğu tırmaklıyo :')

FFECEE

Sıvı ödül maması verin,sonra svı mamasını tırmalama tahtasına sürün ordan yalamasını sağlayın kademe kademe sıvı mamasını üstlere sürün esnemeye başlasın birde öyle deneyin

simsim1713

Kedi nanesi bizimkilerde de işe yaramamıştı.
Ben sevdiği oyuncaklarla oynatırken tırmalama tahtasının üzerine götürüyordum onu almaya çalıştığı için tırmanıyordu. Bir süre sonra zaten alıştı kendi tırmalamaya basladı.
Tırmalama tahtası hariç hiçbir yeri tırmalamıyorlar şimdi.
Mesela lazer oynatırken tırmalama tahtasına tutun. Ya da sevdiği bir oyuncağı tırmalama tahtasına bağlayın onu almaya çalışsın. Oltası varsa onunla oynatırken ara sıra tırmalama tahtasına gitmesini sağlayın.
Bir de kedim 4 aylık olduktan sonra boyu uzadığı için galiba küçük tırmalama tahtasını tırmalamayıp evdeki eşyaları tırmalamaya başlamıştı. Sonra ben 90 cm uzunluğunda bir karton rulo etrafına jüt ip sararak bir tırmalama tahtası yaptım onu çok sevmişti sürekli onla oynamaya başlamıştı. Yani küçük geldiği için de tırmalamıyor olabilir.

stellabennett

benim kedim kısa boylu tahtaları tırmalamıyordu uzunundan aldım arada tırmalıyor şimdi