Kedimin Patileri Ve Eklemi Yara Oldu

Aycaparis

3 aylık Kedimin patileri önce renk değiştirmeye morarmaya başladı sonra çok hızlı şekilde ekleminde ve patilerimde yara oldu ve patileri döküldü veterinerimiz krem şurup ve hap verdi deterjan alerjisi olduğunu söyledi ama 4 haftadır çok değişiklik yok zor yürüyor hep yatıyor başına gelen varsa süreci ve kullandıklarını paylaşır mı rica etsem?

6 CEVAP

ugurcil

Yerleri ne ile temizliyorsunuz? Benim de acemilik zamanlarımda kedilerimin partilerinde soyulma oldu ama sizinki ileri derece. Deterjan mahvetmiş evet. Sakın çamaşır suyu kullanmayın ve ağzını sıkı sıkı kapatın. Bu manyaklar içiyor çünkü. Paspas suyuna boca etmeyin deterjanı. Viking Frosh ürünlerini tavsiye ederim. Dalin şampuan da kullanıyorum ben yüzeyler için. Çok az miktar bile köpürüyor. Parfümsiz saf vazelin yumuşatır. Geçmiş olsun.

kumu nasıl ve tuvaletini nasıl yıkıyorsunuz eminim bunlar da fark ediyordur bu patilerle kum kullanırken düşündüm içim acıdı :( isterseniz bu süreçte topaklanan pelet var biokatsın 5 litresi bayağı pahalı ama iyileşene kadar belki :( bentonit çok kötü acıtır diye düşündüm. parfümsüz tozsuz kumlar tercih edin wc sini de ağır kimyasallarla kesinlikle yıkamayın. yerlere miss arap sabunu olabilir veya frosch ph nötr vs ya da sholk hayvanlara özel yer silme suyuyla. tuvaletini ben bitkisel bazlı green clean ç.suyuyla yıkıyorum ama havalanıyor güzelce ve bildiğimiz yoğun kimyasal ç.suları gibi değil. sadece tabanı green clean kalan yerleri arap sabunuyla yıkıyorum. evde zaten oda kokusu parfüm deodorant vs havaya sıkılan zararlı şeyleri kullanmıyoruz. viking ürünleri oldukça güzel hem tuvalete ç.suyu olarak hem spreyleri mutfak için. bir de antibakteriyel tex var mutfak yüzeylerinde kullanıyorum eve çamaşır suyu girmiyor bitkisel olmayan. çamaşırları da yine viking hassasla veya az parfümlü ne varsa özellikle temas ettiklerini onlarla yıkıyorum. inşallah çok uzun sürmeden düzelir. benim kedimde de pati yarası olmuştu fakat böyle derin değildi. bir de beyaz hayvanlar her zaman daha alerjik olur genelde maalesef. yoğun temizlik ağır kimyasallar insana da çok zararlı. umarım kısa sürede iyileşir geçmiş olsun :(

Aycaparis

Bir ay önce sahiplendik paspasını yıkamamıştım bile daha ama evde yoğun deterjan kullanıyordum. Şuan kedinin bulunduğu odayı sadece su ile siliyorum. Ama başına gelen var mı merak ediyorum en azından iyileşir şu kadar vakit alır denirse rahatlıycam patiler yerine gelicek mi onu da bilmiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim ben de bundan sonra organik temizleyiciler kullanırım ama alerjik kedisi olanlar da yazarsa çok sevinirim 🙏🏼

Aycaparis

Bir ay önce sahiplendik paspasını yıkamamıştım bile daha ama evde yoğun deterjan kullanıyordum. Şuan kedinin bulunduğu odayı sadece su ile siliyorum. Ama başına gelen var mı merak ediyorum en azından iyileşir şu kadar vakit alır denirse rahatlıycam patiler yerine gelicek mi onu da bilmiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim ben de bundan sonra organik temizleyiciler kullanırım ama alerjik kedisi olanlar da yazarsa çok sevinirim 🙏🏼

Aycaparis

Bir ay önce sahiplendik paspasını yıkamamıştım bile daha ama evde yoğun deterjan kullanıyordum. Şuan kedinin bulunduğu odayı sadece su ile siliyorum. Ama başına gelen var mı merak ediyorum en azından iyileşir şu kadar vakit alır denirse rahatlıycam patiler yerine gelicek mi onu da bilmiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim ben de bundan sonra organik temizleyiciler kullanırım ama alerjik kedisi olanlar da yazarsa çok sevinirim 🙏🏼

Aycaparis

Şuan kum kullanamıyorum patilere kaçtığı için daha çok yara yaptı hasta pedi kullanıyoruz tavsiyeler için çok teşekkürler 🌺