Yeni Doğan Kediler Kayboldu Yuvasında Yok

durussss

merhaba benim 1 yıldır bahcede besledigim bir kedim vardi 1-2 hafta once bahcemizde dogum yapti sonra bebeklerini bahcemizde guvenli caliliklarin ici olan bir yere sakladı her gun gidip gakiyodum yavrulara anne hic rahatsiz olmuyodu yavrularinin yanina gitmemizden sonra iste 2 gun once yine gittim yavrulara bakmaya bi baktim yuvalarinda yoklar (genelde kedi bahçedeki yuvada yavrularini emziriyo bizim balkona gelip mamasini yiyo 10 dk sdurup geri bebeklerinin yanina gidiyodu) yavrular yoktu iste sonra taşımıstır diye dusundum cok takmadim ama bi baktik kedi hep burda asla emzirmeye gitmiyo surekli bahcede yatıyo genelde hep gider 5-10 dk ugrar gider suan asla hic biyere gitmiyo yavrulari yok bildiginiz ama anne kedi herr gun yavrulari ariyo gibi davraniyo tektek ağac arkalarini boyle caliliklarin icini vb kokluyo heryere bakınıyo tektek sanki bebeklerini ariyo gibi davraniyo ama yoklar ortada 2 gundur bizim evin yan komsularin evinin bahcesini arıyorum kedi falan yok bakın yavrukar kaybolmadanki aksam bi tane erkek kedi gelmisti iste anne hep ona hırlıyodu falan sabah yavrular yoktu brlki o bisey yapmis olabilirmi yada burda bi tane daha erkek kedi var hep yavrularin yuvasının oraya gidiyodu hergun ama geliyodu o taraflara gidiyodu kovuyodum falan oda bisey yapmis olabilir acaba diger kediler yavrulara zarar vermis yada alip goturmus olabilirmi cunku anne kedide yavrularini ariyo DUN YAVRULARİN KAYBOLMASİNİN İLK GUNUYDU ANNE KEDİ HEP AĞLADI BALKONA GELİP ASLA SUSMADAN SUREKLİ MİYAVLİYODU of umarim bisi olmamistir anne tasidi dicem anne hep burda hic bir yere gitmiyo emzirmesi gerekir nolur cevap verin. ok uzuldum ve cok kafama takıldı bu ya

1 CEVAP

Emirrckr

Maalesef büyük olasılık erkek kediler boğmuş ya da yemiş olabilir.
Annenin dün sürekli arayışta olması buna işaret.
Dişi ile tekrar çiftleşebilmenin tek yolu yavruları ortadan kaldırmaktır,dolayısıyla erkek kedilerin de tek hedefi bu dönemde yavruları boğmak.
Dişi kediniz birkaç gün daha yavruları arar ve daha sonra durumu kabullenir yeniden kızgınlığa girer,çiftleşir ve daha vücudu toparlanmadan tekrardan hamile kalır..
Kısırlaştırma şansınız varsa bu bir-iki gün içinde kısırlaştırmaya bakın derim.
(Yine de umarım yavrular yaşıyordur,birkaç güne anlarsınız.)
Eğer belli bir yere sürekli gidiyorsa takip edin,mesela belli bir yere gidip acı acı bağırır,
Belki yavrular kapalı kalmıştır,kapıyı açtırmaya çalışıyordur.
Apartmanımızın sığınağından böyle şekilde kurtardığımız yavrular olmuştu.