Gastroentinal Mama Yemiyor

05tuba

Kedime veteriner atopik dermatite bağlı olarak probiyotik ve gastro mama önerdi. İkisi dışında başka hiçbirşey vermememi söyledi. Muayene sadece fiziki olarak yapıldı. Neden alerji maması değil de gastroentistenal mama kullanıyoruz dediğimde geçirgen bağırsak sendromu filan dedi. Daha evvel de farklı bir veteriner mantar zannetmişti. Yanlış teşhis yanlış tedavi derken süreç geçtikçe kedimde yaralar arttı kendisini sürekli yalamaktan. Şuan uygulanan tedavi de doğru mu şüphedeyim. Gastro mamayı kedim yemiyor. Gidiyor geliyor kokluyor ama yemiyor. 1.5 kg'ya da dünyanın parasını verdim. Valla artık çok sıkıldım. Yardım edin lütfen. Probiyotik olarak ta eczaneden triogermila aldırdı on gün boyunca 1'er flakon kullanacağız. Tam etki etmesi için probiyotik ile gastro mama beraber kullanılacak dedi. Başka da hiçbirşey yedirme dedi ama hayvan aç dolaşıyor evde ve de yalanmaya devam :/

21 CEVAP

05tuba

@OzlemCakil
Ay umarım iyileşir yavrularımız :'(

Cennet29

TheraVet Skin Kedi Köpek Deri Ve Tüy Sağlığı Destekleyici Yenilebilir Tablet 30'lu

Kedi ve köpeklerde farklı dermatolojik bozukluklarda pro-aktif sağaltımı destekleme amacı ile formulüze edilmiş bir yem premiksidir. Deri, tüy ve tırnak sağlığını destekler, vücuda canlılık enerji verir. Çinko ise bağışıklığı güçlendirir. Sinir ve üreme fonksiyonları için gerekli olan bir elementtir.

Fiyat
200,00 TL

Bunu buldum bakmak isterseniz fikir olsun.

Cennet29

TheraVet açıklamasında şunlar yazıyor

Cilt lezyonlarının yaygınlığı ve kaşıntıyı belirgin şekilde azaltır. Büyük ölçüde inflamatuar olmayan atopik dermatit tipinin tedavisinde oldukça etkili olabileceği sonucuna varılmıştır.

GlsmKrpk

@cennet 29 ilaç bilgisi için teşekkürler.
Ayrıca VedaVet'te var. Ben de onun bilgilerini paylaşıyım. Seçenek fazla olsun :)

Fiyatı Güncel 400 TL.

PHYTOELITE CLEAN SKIN

Akut ve Kronik Cilt Problemlerinde

İÇERİK :

Karahindiba, Nergis, Kırlangıçotu, Kantaron otu,Papatya, Muz, Civanperçemi, Ekinezya, Huş kabukları, Huş yaprakları, Meşe kabuğu, Isırgan, At kuyruğu otu

Köpek ve Kedilerde;

· Bakteriyel, Fungal, Paraziter ( Uyuz vb )

· Endokrin, İmmünolojik sebeplere ve beslenmeye bağlı deri hastalıklarında;

· Kronik Dermatit,

· Egzama

· Alopesi

gibi karmaşık cilt hastalıklarında metabolizmayı destekleyerek, Tedaviye Yardımcı olur. Bu ürün, bir ilaç değildir. Diyetetik tamamlayıcı yemdir.

KULLANIM ŞEKLİ :

Veteriner hekim tarafından daha farklı önerilmediyse;

Kedi ve Köpeklere 0 - 10 kg için 1 tablet ve sonraki her 10 kg için 1 tablet

· İlk 3 gün, sabah - öğle - akşam günde 3 kez;

· 4. Günden itibaren sabah – akşam günde 2 kez

En az 15 gün olacak şekilde verilir. Kullanım süresi ve sıklığı hekim görüşüne bağlıdır.

NOTLAR :

· Tedaviye yardımcı olarak kullanılan Clean Skin’in metabolizmayı desteklemeye başladığı etkisi ancak 7-8 gün sonra açıkça görülmeye başlar.

· Clean Skin + Kot Bayoun kombinesi Strese bağlı cilt hastalıklarında

· Clean Skin + Fitomins for Immunsystem + Acti Dog& Cat ya da Clean Skin + Fitomins for Immunsystem + Lactoferon kombinesi bağışıklık kökenli cilt hastalıklarında oldukça faydalıdır. Bu kombinasyonlar tedavi süresinin kısalmasına yardımcı olur.

Hem bu hap hem de ımmun hapı ile kullanıldığında etkisi daha fazla artıyor demişti veterinerimiz

Ozlemcakil

@huqi ve @05tuba biz de bugun ilk kez advance gastro mamayi aldik:) riske girip 8 kilo aldim , alerjik kedime gastro mama tavsiye eden vetimi arayip hipo mama istiyorum demistim ama bugun gidince orada tekrar konusunca gastroyu almaya karar verdim :))
Balikli mamaya bayilan kizim bunu sever mi emin degildim ama paketi eve getirince daha acmadan saldirdi:))bayagi yedi bayildi hoplayip zipliyor tabi etkileri ancak 1 haftada ortaya cikar , gozlemlerimi paylasacagim sizlere de tekrar gecmis olsun

GlsmKrpk

Benim de kedim kaşınmaya başladı . Tavuklu mamadan balıklıya geçiş yapmıştım ondan sonra kuyruğu daha çok olmak üzere kaşınıyor, yaşanıyor. Alerji mi mantar mı daha vete gidemedim . Bugün fark ettim kuyruğunun ufak bir kısmı açılmış. Daha önce veterinere sorduğumda ıslak kuyruk değil , alerji olabilir dedi ( ilk başta ıslak kuyruk tam şüphelenmiştim daha çok kuyruk ve popo kısmını yalıyordu )
Veda' nın mantar ve deri sağlığı için tabletleri var . Veterinerler de satılan özel seriler. Onu deneyeceğim siz de bir sorun isterseniz. Geçmiş olsun miniğe

05tuba

@OzlemCakil
Proplan veterinary diets gastroentinal mama aldık kendisinden. Veteriner serisi olduğu için internet satışı yokmuş. Triogermilayı ilk başta kendine yazdırıp alabilirsin demişti. Aile hekimi bu ilaç yazdırılmıyor devlet karşılamıyor dedi. Eğer eczanede bulamazsanız t r e n d y o l d a n sipariş verebilirsiniz triogermilayı. 100 liraya 6 flakon olanı sipariş ettim. 10 gün boyunca her gğn yarım flakon verip son iki gün 1 flakonla tamamlayacağım inş. Size de çok geçmiş olsun

05tuba

@OzlemCakil
Proplan veterinary diets gastroentinal mama aldık kendisinden. Veteriner serisi olduğu için internet satışı yokmuş. Triogermilayı ilk başta kendine yazdırıp alabilirsin demişti. Aile hekimi bu ilaç yazdırılmıyor devlet karşılamıyor dedi. Eğer eczanede bulamazsanız t r e n d y o l d a n sipariş verebilirsiniz triogermilayı. 100 liraya 6 flakon olanı sipariş ettim. 10 gün boyunca her gğn yarım flakon verip son iki gün 1 flakonla tamamlayacağım inş. Size de çok geçmiş olsun

GlsmKrpk

@cennet29 Aynı şekilde kedimin kuyruğundaki tüyler cansız ,sert ve çok az bir dökülme var . Tuvaletinde hiç sorun yok . Mama değişikliği yapmıştım tavukludan balıklı mamaya geçmiştim alerji gibi. Veterinerime bugün yazdım Veda'nın 2 hap ürünü var . Onları alıp kullanacağım . Umarım geçer . Hepsine şifa diliyorum 🙏🙏🙏

huqi

https://www.petlebi.com/blog/kedilerde-iltihapli-bagirsak-hastaligi

Veterinerinizin dediği hastalığa baktım, burda da vücutta yaralar olabileceği yazabiliyor ama kafamı karıştıran nasıl bu yaraların bağırsakla ilgili olduğunu düşündü. Burdaki yazı da başka belirtilerde var eğer bu belirtileri de yaşıyorsa kediniz demek ki sizin yaralarınızın sebebi bağırsak hastalığıyla ilgili ve gastro mama ile geçebilir.
Benim kedimde bu belirtilerin hiçbiri yok zaten hipoalerjenik mamayla da kontrol altına alabiliyoruz.

huqi

Ben royal canin anaalerjenik mama almıştım klinikten 2 kg 840 tl ye. Kedime iyi gelmedi, kaşınmaya devam etti ve sürekli kustu. Diğer kedime verdim ziyan olmasın diye ama onu da kusturdu. Bilmiyorum belki Royal canin ile iletişime geçseydim mama iade olabilirdi. Bu yüzden yeni bir hipoalerjenik mama almak istediğim zaman markayla iletişime geçiyorum mesela unique almayı düşünüyorum ve markaya yazdım tester gönderilebilir mi diye, gönderilmiyormuş ama memnun kalınmazsa ya da iyi gelmezse iade edilebiliyormuş. Siz de bir proplan ile iletişime geçin isterseniz, kediniz çok seçiciyse araştırıp hangi gastro mama en lezzetli onu almalısınız. Benim kedim seçici olmamasına rağmen hill's z/d mama'dan sıkılmıştı, iyi geliyordu mama ama 2. Paketten sonra yememeye başladı. Şu an vet life ultrahypo veriyoruz severek yiyor.

Cennet29

Benim kedimde geçen yıl aşırı kaşıntı döküntü vardı kafa çevresi boyun etrafı kelleşmişti. Ben hep tavuklu mama alıyordum veteriner tavuk alerjisi olabilir dedi ve balıklıya geçtim. Ama kedim o dönrm pirelenmişti parazit kaynaklıda böyle oluyormuş. Dış parazitini yaptım. Kaşıntı döküntü vs düzeldi. Ama emin olmadığım şey gercekten tavuğa mı alerji olmuştu yoksa pireye mi yoksa o dönem kullandığımız bşka şeylere mi hiç bilemiyorum. Şmdide bu sırtında kuyruğa yakın yerde işte tüylerde bozukluk var. Tarakla tararkende oraya gelince sinirleniyor

Ozlemcakil

Guncelliyorum vete gidecektim ama hersey duzeldi ozellikle goz cevresi cok kotuydu kulaklar azaldi akneleri bile azaldi gastro mama si alerjisine de iyi geldi yine de sizlerin yazdigi vitamin takviyelerinden bazilarini almayi dusunuyorum tesekkurler🤗

05tuba

@Ozlemcakil ne mutlu size. Darısı bizim başımıza inş. Benim kedim gastro mamasını yemiyor :( yemediği için bir günlüğüne eski mamadan verelim dedi veteriner. Başka bir lezyon çıktı. Ama gastro mamayı yemiyor. Nasıl yedirebilirim bu mamayı ben ya :(( yok mu bir yolu

05tuba

@GlsmKrpk
Islak kuyruğu ilk kez duydum. Netten baktım az evvel tüylerde ıslaklık ve yapış yapış görüntüden bahsediyor. Bizde böyle bir durum yok. O kadar çok yalıyorki kendisini kuyruğun baş kısmı tamamen kel oldu yetmedi iki taraftan sırtına doğru kellik yayıldı. Ben de veteriner gibi mantar olmadığını düşünüyorum çünkü diğer kedimle birlikteler gün içinde. Diğer kedimde en ufak kaşıntı, dökülme, kellik olmadı. Geriye atopik dermatit kalıyor sanırım.