Kisir Kedim Cok Kilo Aldi

bbars

disi kisir kedim kisirlastiginda kilosu 3kg 700gr di simdi ise kilosu 5kg 400gr subat ayinin sonunda kisirlastirmistim mayisin ortasinda 1 yasjna girecek kisir mamaya gectim ama buna ragmen almaya devam ediyor oneriniz varsa yardimci olur misunuz

6 CEVAP

Cennet29

Hangi mamayı kullanıyorsunuz

Superisi814

Merhaba,
Kedinizi ögünlü besleyin Günlük mama miktarını 3 ya da 5 öğüne bölün.Mümkünse her gün aynı saatte besleyin.Hareketli olması için oyun oynatin.
Eğer dengelemezseniz,ileride sağlık sorunları yaşar .
Başta zor olabilir ama vazgeçmeyin

Zeytinbey

Virbac veya unique'in obezite mamasina geçebilirsiniz

Ozlemcakil

Merhaba kediniz hareketsiz mi ? Cins kedi mi? Genelde kilo almaya egilimli oluyorlar.2ayda nerdeyse 1.5kilo cok sasirtici
Ben ocak ayinin basinda kisirlastirdim 4 kiloydu kisir mama vermedigim halde daha yeni 5 kilo oldu ama kisilastirdigimda kizlikta yarim kilo vermisti zaten , bir de acaba hangi mamayi kullaniyorsunuz merak ettim , buyuk kizim da kisirlastiktan sonra birden kilo almisti veteriner duzene girer hareketliyse demisti ve aldigi kilolar gitti simdi 3 yasinda daha yeni tekrar kilobalimina basladi ama benimkiler halis mulis tekir:))

Lalis

Mama dışında normal yiyecek vermezseniz ve günlük yiyecegi miktarı belirlerseniz zamanla o miktara alışacaktır ben kedilerime paketin üzerinde yazan tabloya göre mama koyuyorum günlük, tabii yediği mamanın içeriği de önemli kısır mama da olsa aromalı ve onu doyurmayan bir mamaysa sürekli yemek isteği oluyor maalesef hayvanlarda.

Lalis

Bir kedim Proplan Somonlu mama yiyor diğeri üriner mama.