8 Haftalık Siyam Kedisinin 640 Gram Olması Normal Mi?

Seulaplt

8 haftalık bir siyam kedisi kaç gram olmalı? Şu anda 640 gram gözüme çok küçük gözüküyor, normal midir?

11 CEVAP

aslihan_e

Sınırda kilosu, daha düşük olsa sorun olurdu. Bu durumda biraz küçük kaldığını söyleyebiliriz. Nasıl besliyorsunuz?

aslihan_e

Açken göbüşlü görünüyor mu?

ZeroSix

Kilosu normal 8 haftalık bir kediye göre.

Cennet29

Hangi mama ile besliyorsunuz. Mamasını sevmediği için iştahlı yemiyodur. Gelişim döneminde olduğu için seveceği, kaliteli bir mama ile beslemenizi öneririm

Seulaplt

Annesi ile Sanabelle tükettikleri için ben de Sanabelle Kitten almıştım fakat bana çok iştahlı yiyor gibi gelmedi. Günde 15-20 gram mamayı zar zor yiyor. Galiba Hills e geçeceğim ama onu da iştahlı yer mi bilmiyorum. Öneriniz varsa alabilirim

Seulaplt

Bu arada elimde biraz reflex kitten vardı, ondan birkaç tane vereyim dedim ayıla bayıla yedi... Galiba mamasını beğenmiyor bizimkisi. Başlangıçta Reflexi yiyince ardından kendi mamasını yemeye devam etti ama. Elimdeki Reflexi vermek pek istemiyorum sokak hayvanları için almıştım onu üstünden biraz zaman geçti, hangi mamaları daha çok tercih ediyorlar ne önerirsiniz

Cennet29

Reflex sevse bile yemesini önermem bizde sokağa kullanıyoruz. Çünkü çöplerden daha kötü şeyler yiyeceklerine en azından reflex yemeleri daha iyidir diye düşünüyoruz.

Sanabelle güzel bi mama aslında ama ona hitap etmemiş olabilir 😊
Maddi durumunuz çok iyiyse en güzel mama virbactır. Sonra acana gelir. Eğer daha uygun fiyata güzel mama alayım derseniz Hills, proplan, bozita, Advance, Exclusion bunlardan birini küçük paket alıp deneyebilirsiniz beğenirse büyük paket alırsınız. Nd yi ben begenmiyorum cok ağır bi mama memnun kalmadım ama kullanıp cok memnun olanlarda var. Oda bir seçenek. Yani seçeneğiniz bol 😊😂 bizde deneme yanılma yoluyla bulduk kedilerimizin sevdiği mamayı. Aldığımız mamayı kullanırken de gözlemlemek gerek kakası normal mi tüyleri güzelleşiyor mu yoksa tüylerde dökülmemi yapıyor vs. Baktınız ki kediniz güzel yiyo güzelleşiyo anlarsınız ki o mama okey 😂🐾

Seulaplt

Merhabalar, yeni geldi evimize. İlk kedim o yüzden sormak istedim. Yarın beraber veterinere gideceğiz orada da bilgi alırım ama biraz sabırsızım sağlığı hakkında galiba. Ama aşırı aşırı olmasa da göbüşü var. Geldiğinden bu yana çok yemediğini belirteyim. Keyfimiz yerinde ama çok iştahlı değiliz gibi geldi.

Seulaplt

Not: Kilosu normalmiş. Zayıf olmadığını söylediler.

Seulaplt

Kediciğime bugün Hills aldım, Sanabelle nin içine çok az karıştırdım. Gerçekten bizimkisi Sanabelle yi sevmiyormuş... Şimdi kendiliğinden gidiyor mama kabının yanına. Içinde sadece Sanabelle olduğunda etrafında 10 kez dönüp düşünüyordu yesem mi yemesem mi diye 😂 Arta kalan Sanabelle yi okulumuzda doğum yapan iki kediye ve yavrularına götüreceğim, bayağı var çünkü paketinde. Cevaplar için teşekkürler umarım bizimkisi hemencicik kilo alır da büyür 💕

Seulaplt

Kediciğime bugün Hills aldım, Sanabelle nin içine çok az karıştırdım. Gerçekten bizimkisi Sanabelle yi sevmiyormuş... Şimdi kendiliğinden gidiyor mama kabının yanına. Içinde sadece Sanabelle olduğunda etrafında 10 kez dönüp düşünüyordu yesem mi yemesem mi diye 😂 Arta kalan Sanabelle yi okulumuzda doğum yapan iki kediye ve yavrularına götüreceğim, bayağı var çünkü paketinde. Cevaplar için teşekkürler umarım bizimkisi hemencicik kilo alır da büyür 💕