Miniğimin Gözünde Ki Kızarıklık.

senaplz

Arkadaşlar doğru bilgileri olanlar, yaşayanlar cevaplayabilir mi lütfen? Kızımın(kedi) tek gözünden geçen sefer iltihap aktığını gördüm 6 aylık prensesim ve veterinerimize danıştım konjonktivit olabileceğini söyledi ve Tobrased (%0.3) damlasını aldık kullandık iltihap geçti gayet fakat kahverengi çapaklanma oluyor onun için de Gentagut göz damlası ve Terramycin göz merhemi aldık dün başladım kullanmaya sabah akşam 1 kez ama göz çerçevesi kızardı bu arada iki gözüne de damla kullanıyorum iltihap akan tek gözü idi sadece ona Terramycin kullandım o gözü kızarık yani ben çok endişelendim veterinerime de danıştım bana gentagut’un içeriğini tam net bilmediği için bırakın Terramycin’e devam edin dedi, kullananlar var mı, zararı oldu mu size? Terramycin antibakteriyel özelliği olan merhem olduğu için sanmıyorum size göre? Pazartesi ya da salı veterinerimize götüreceğim miniğimi ama bilgisi olan paylaşsın lütfen. Yapabileceğim bir şey varsa şu an please..

3 CEVAP

bsecnl

ilacın yan etkisi olabilir göz kızarıklığı

SelinTuksal

teramisin alerji yapmış olabilir mi? benim evde ne olur ne olmaz diye kedilerim için bulundurduğum bir merhem o...

senaplz

Terramycin’in yan etkilerine baktım ama göz kızarıklığı gibi bir yan etkisi yok. Alerji falan değildir inşallah gözünü kısıyor sürekli diğer gözü gayet normal ben o gözü iltihaplı olduğu için acaba o yüzden mi oldu dedim ya da terramycin yüzünden çünkü sadece o gözüne sürdüm korkuyorum