Acil Kedimde Gıda Alerjis Her Tarafı Yara

Mia1roz3

Merhaba kedimde kulak bölgesinde yaralar çıkmaya başladı. Kaç tane veterinere götürdüm biri tiroit yüksek dedi diğeri değil dedi falan. (Bu arada mantar ve uyuz değil onun kontrolü yapıldı) Bende araştırmalarım sonucu gıda alerjisine çok uygun olduğunu farkettim en son gittiğim veterinere de gıda alerjisi olduğunu düşünüyorum dedim. ve mamasını değiştirdim ancak yine geçmedi çünkü kaşınıyor ve kaşındıkça kanatıyor. Örnek alındı gıda alerjisi gibi duruyor dedi veteriner şuan hipoalerjenik mama kullanıyorum advance den 4 gün falan oldu ama hala kaşıdığı için kanatıyor. Lütfen bu durumu yaşayan birileri yardım etsin. Resmi koyduğum spreyi sıkıyorum ancak yetmiyor bence.LÜTFEN YARDIM

19 CEVAP

huqi

@Sezgek gerçekten çok zor hem kedilerimiz için hem de bizim için.
Evde yapılan yemeklerden canı çekiyor sürekli her gün aynı mamayı yiyor bıktı artık ve benim bir kedim daha var ona yaş mama alışverişi yaparken aklıma alerjik kedim Huq geliyor çok üzülüyorum.
Sadece bir tane hipoalerjenik yaş mama buldum vet expert ama bundan da çok sıkıldı.
Bu aralar biraz saldık biz de dün balık verdim 5 saniyede bitirdi ve akşama doğru kaşınmaya başladı. Maalesef arada kaçamaklar yapıcaz hep mutfakta bekliyor kedim kıyamıyorum...
Benimki de özellikle bıyık bölgesini kaşıyor alerjisi başlayınca hep bıyıkları kırıldı bu yüzden çok üzgünüm gerçekten, umarım hiçbir kedi bu tarz problemler yaşamaz.

kubracetin9

Merhaba, benzer alerji ile bende çok uğraştım neye alerjisi olduğunu anlayamadık. Ağzı sürekli şişyordu, veteriner veteriner gezdik kimse bir çare bulamadı dünya kadar iğne vurdular. Her mamayı denedim. En son kendi ilacımı kendim buldum brit care tahılsız hipoalerjenik mamayı kullanıyorum yaklaşık 2 buçuk senedir ve bu süre zarfında hiç ağzı şişmedi (başka mama vermediğim takdirde) ben bu mamayı önerebilirim ama lütfen veterinerinize danışın her mama her kediye iyi gelmeyebilir, sevgiler
Tavuklu mamalar kullanmamaya dikkat edin çünkü alerji yapabiliyor çoğu kedide.

Sezgek

İnan içim gidiyor bende farkındayım mamasından sıkıldığının ama yani o yaralar kendine de eziyet çok şükür bizim kız schesirin suda haşlanmış yaş mamasına karşı bir reaksiyon göstermedi onu kullanabiliyorum rahatlıkla ama yine de her gün her öğün yaş mama veremiyorum tabi bacağı hala tam geçmedi yalayıp yalayıp açıyor ucunu neyse artık ben almıştım böyle yaşamaya da ona üzülüyorum

Sevimcolak

Merhaba derin yaralar olmuş içim sızladı.Biz Virbac hipo mama kullanıyoruz cok iyi geldi bize spreyinize baktim virbac o da iyi gelecektir.Advance mama memnun olan da var yaramadi diyen de var