Yaş Mama Yemiyor

Fistik23

Evde yaş mama yapardım hep poşetleyip buzluğa atar ısıtıp ısıtıp verirdim çok severdi bir kaç hafdadır bir çok farklı yaş mama koydum önüne hiç birini yemedi kokusunu alınca deli oluyor tadına bakıp bırakıyor sonra gidip kuru mama yiyiyor bende gittim malzemeleri aldım evde yaş mama yapıyorum neden dışardan aldığım yaş mamaları yemiyor

8 CEVAP

IIREMMM

dışarıdan hangi markalardan veriyorsunuz? N&D,Schesir ya da Acana deneyebilirsiniz içerik olarak da temizler, ama dönem dönem istemeyebiliyorlar yaş mamayı biz de N&D yaş mama kullandığımız halde dönem dönem isteksizlik yapabiliyor

ugurcil

Gimcat Ton Balıklı Peynirli Konserve mamayı bir deneyin isterseniz, şeker içermiyor. (dışı sarı)
Nutri marka var bir de. Bu da şeker içermiyor.

Fistik23

Baharat kullanmıyorum bende haşlıyorum gimcat denemedim onuda denerim benim yaptığımda et oranı %90 :)

sitedizayn

evde yaptığınızı yiyiyorsa ne kadar güzel şanslısınız :) evde yapılan yaş mama konservelere göre 100 kat daha iyidir, bence bu şekilde devam edin. benim kedilerimde evde yaptığım hiç bir şeyi yemedi, susuz kalmasınlar diye yaş mama veriyorum mecburen

Fistik23

Nd proplan denedim biraz yiyor bırakıyor Evde yaptım yedi valla hatta fazla koymuşum biraz kalmıştı kaldırmadım onuda yemiş 2 saat sonra ye ye şişmiş davul gibi dolanıyor şuan. Evde yapttıgımda yarım kabak yarım havuç yarından az küçük patates çok az pilav ve tavuk göysü 500 g haşlıyorum hepsini ayrı ayrı sonra ezip karıştırıyorum

Fistik23

Denemediğim marka kalmadı market mamaları denedim Vet deki mamaları denedim internetten sipariş verdim yemiyor

IIREMMM

çok ilginç gerçekten, bu arada evde yaptığınız yaş mamanın da baharatsız olması gerekiyor , market markalarının yaş mamalarını yemesindense hiç yememesi daha iyi bana göre faydadan çok zarar verir çünkü, bu konuyu bir de hekiminize danışabilirsiniz ,evde yaş mama yapımı için farklı alternatifler de önerebilir.Schesir yaş mama da son derece doğal özellikle tavuklusunun %50den fazlası buharda pişmiş tavuk eti ,bir miktarı pirinçden ve geri kalanı da sudan oluşuyor belki onu sever her kedi pek sevmeyebiliyor çünkü bizimki yüzüne bile bakmamıştı :)

Fistik23

Et az olursa zaten yemiyor benim yaptıgımda da