Kediler "Ortalama" Ne Sıklıkla Kızgınlığa Girerler. Ve Kısırlaştırma Sorunu!

limtrf

Anket

Kısırlaştır
(16 oy)
Kısırlaştırma
(5 oy)
Toplam (21 oy)

merhaba arkadaşlar,

benim 11 aylık kızım ocak ayının başında kızgınlığa girdi, 10 gün kadar uyku uyutmadı. o günler geçti gitti :) kısırlaştıracağım diye söz verdim kendime ama çok korkuyorum ona bir şey olacak diye. bakımının çok zahmetli olduğunu duymuştum. gerçekten çok zahmetli mi? cesaretimi toplarsam yarın götüreceğim ama bilmiyorum :((
eğer senede 2 kere falan girerse bunu çekebilirim sanırım.
bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

2 CEVAP

Alika

Merhaba

Öncelikle uykusuz geceleriniz için geçmiş gitsin olsun.

Kedinizi çiftleştirmeyip kısırlaştıracaksanız bir an önce yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü kediler her kızgınlık dönemine girdiklerinde rahim kanseri-tümörü gibi hastalıklara karşı bünyesel koruyuculuğu düşer. Her kızgınlık bir öncekinden daha çok kanser tümör olmasına sebep verecek yüzdeye yaklaşır. Çiftleştirme gibi bir niyetiniz yok ise 2 3 katlanırım demeden bir an önce yaptırmanız.

bsecnl

korkucak bişey yok rahim ve testis kanseri olmasını engellersiniz. daha fazla gecikmeden kısırlaştırmanız hayvanın sağlığı için çok önemli. ilerde kısırlaştırmadığınız için bir çok hastalıkla başa çıkmak zorunda kalırsınız