Kedi Piresi ?

Mukaddess

Benim evde bir kedim sokakta bir sürü kedim var yani sokaktaki kedileri besliyorum beslerken de bana surtunuyorlar seviyorum vs. Pire geçer mi onlardan bana benden ziyade evdeki kedime dışardan pire götürmek istemiyorum bunun için ne yapmalıyım ? Dışardan eve girerken direk kıyafetlerimi çıkarıp makineye atıyorum bu yeterli olur mu ?

7 CEVAP

Mukaddess

Aşılarını yaptırıyorum evet o zamsn bir sıkıntı yok Teşekkürler

Mischka

Dıș parazit damlaları eğer ki kedinize zamanında düzenli yapıyor ve ya yaptırıyorsanız onu pirelerden koruyacaktır. Fakat yapılmıyorsa kedi evde, dıșarı çıkmıyor ne olacak ki, denmemeli yapilmalı. Malum sizin üzerinizden eve tașınabilir ve ona bulașabilir evet.

bsecnl

sizin üzerinizden kedinize pire geçebilir ama pire sizin üstünüzde asla 1günden fazla durmaz. kedinize dış parazitini düzenli yaptırıyorsanız bişey olmaz

Osubusu

Dış parazit yapıldığında sorun olmuyor gerçekten.

Osubusu

Dış parazit yapıldığında sorun olmuyor gerçekten.

pisicikpisicik

2 veya 3 ayda bir ensesine damlatılan dışparazit denilen pire damlasını muntazam yapın o zaman hiç birşey olmaz

Gamzeyldrm

Bende dışardaki kedileri besleyip sevip farkında olmadan kendi kedime pire bulaştırdım ama şükür Veteriner tedavisiyle atlattık