Daha Saglikli Mamalara Gecis

Cakeyta

Mama hakkinda bir soru oldugu icin tepki gostermeden once soyleyeyim, onceki sorulari okudum hatta bayagi arastirdim ama yine de goruslerinizi duymak isterim. 2 kisir kedim var su anda golosi kullaniyorum ama erkek kedimin idrar yolu enfeksiyonu olabilecegi icin daha kaliteli bir kisir mamaya gecmek istiyorum. Su anda royal canin sterilised 37’ye gecmeye neredeyse karar verdim. Golosiden daha kaliteli bir mama oldugu kesin fakat burada en tartisilan marka da rc sanirim. Butcem cok fazla degil, ogrenciyim ve kedilerimin bakimi icin ailemden destek almiyorum. Normalde kuru mamayi yas mama vitaminler ve cesitli odul mamalariyla destekliyorum fakat royal canine gecersem sadece vitamin destegi yapabilirim sanirim cunku golosinin 7.5kg mamasi rc’nin 4 kilo mamasina es deger. Yine de royal canin’e gecmeliyim degil mi? Daha kaliteli mamalara gecme imkanim yok maalesef ama oneriniz var ise dinlemek isterim

13 CEVAP

ugurcil

Kedilerinize yaz aylarında balık içerikli kış aylarında da KALİTELİ tavuk-hindi içerikli mamalar yedirmenizi öneririm.
Daha sonra ucuz ve sağlıksız beslenmeden dolayı tedavi masrafları veya tedavi ettiremediğiniz için hem çocuğun canı hem de sizin canınız ve cebiniz yanıyor.
Madem sordunuz:
Felicia çok kötü bir mama
GOLOSSI için de fikrim aynı.

Lalis

Proplan somonlu kısır mamada bir seçenek olarak aklınızda kalsın, ben bir ara royal canin verdim ancak çok fazla yemeye başladılar veterinere sorduğumda royalin aromasının biraz daha fazla olduğunu ve kedilerin de bu aromayi sevdiğini söylemişti.Tabiki her kedinin damak zevki farklı.

lydnova

golosi hakkında düşünceleriniz neler kedinize iyi gelmiş miydi

Cakeyta

@lalis tesekkur ederim royal canin cok sevdigim bir mama degil ama denemek istiyorum sanirim
@lydnova golosi hakkinda olumlu da cok olumsuz da etki fark etmedim. ben vitaminlerle destekledigim icin de olabilir. yalniz ona ragmen yine de cok tuy dokuyorlar fakat fiyatina gore kesinlikle onerebilecegim bir mama oldu

salihaondag8

Felicia yetişkin tavuklusunu kısır erkek kedime kullanfim bir iki ay kullandım tavuklu mamaları sevdiği için çok severek yedi tüy dökümü azaldı herhangi sağlık sorunu yaşamadım deneyebilirsiniz öneririm balıklı seviyorlarsa o çeşidide iyi hem uygun fiyatlı güzel içerikli kaliteli buna benzer daha uygun fiyatlı güzel içerikli kaliteli bonacibo var tavuklu sevmesine rağmen hiç yememisti o mama elimfe kaldı size tavsiyem felicia marka yinede deneyip görmeniz lazım severse kedinize yararsa devam edersiniz felicia benim bütçem kötü oldugu için tercih ediyorum ama bütçeniz iyiyse herzaman iyi mama kullanmak gerek sağlıkları için ama bütçeniz kötüyse tercih edin sıkıntı olmaz 🤗

Cakeyta

Kimsenin kedilerine “keyiften” ucuz mama aldigini sanmiyorum, elimizden geleni yapiyoruz. Royal canin siparis edecegim buyuk olasilikla

Palyaco

İdrar yollarında en etkili happy cat Atlantik somonlu durkisir maması ve ekstra biopetaktive urinary tablet 30 gün kullanın sonra 10 gün ara verin

LilaMiaLuna

Tabi ki herkes kedisini en kaliteli Mamaları kullanmak ister ama maddi durum el verdikçe tabiki. Bence royal canin ,hills ve proplan gibi mamalar golosi ve feliciadan çok daha iyidir. Şimdi brit care tavsiye ettim diye tepki göreceğim ama eyer daha önce brit care kullanıp da ishal vb. sıkıntılar ile karşılaşmadıysanız brit care zaman zaman uygun fiyatlı oluyor ama daha önce brit care kullanmadıysanız bu büyük bir risk. Umarım yardımcı olabilmişimdir bilgi almak istediğiniz mamalar var ise de seve seve yardımcı olurum.

lg23

Kısırlaştırma sonrası önemli olan şey bol su tüketmesi. Öğrenci olarak belki bütçeyi ilk başta zorlayabilir ama su pınarlarını araştırın. Mama olarak fiyat performans önerimde Brit Premium serisi olur.

Cakeyta

arkadaslar peki felicia urinary mama hakkinda fikri olan var midir

ugurcil

Sevgili cakeyta elbette keyiften alınmıyor ama sonradan veteriner masrafları keyifsizlşk yaratıyor ve problemin çözümü için veterinerlerin önerdiği pahalı mamalara mahkum oluyorsunuz. Ve tabi ki tedavi masraflarına. Dişinizi sıkıp KALİTELİ SAĞLIKLI MAMA yedirmek zorundasınız 7 kedi sahibi olarak size önerim bu olur.

Cakeyta

Zaten sorunun basligi bile “saglikli mamaya gecis” , eger okuduysaniz. soruda rc hakkinda gorus istedim , herkesin coktan bildigi seylerin tekrarlanmasini degil. tesekkurler

Cakeyta

Brit care’i kopegimde kullanmistim fakat kopegim tadini sevmiyordu kedilerim de sevmezse diye tereddut ediyorum, yoksa brit benim begendigim markalardan birisi. Cevaplariniz icin cok tesekkurler henuz siparis vermedim karar veremedigim icin, o yuzden brit’e de bakacagim simdi