Diş(Tartar) Bakar Mısınızzz Lütfen :)

kedisever99

kedimin arka tarafındaki üst 2 dişince kızarıklık vardı vete gittik tartar başlangıcı dedi. kızım küçüklüğünden beri çok hızlı yer ve mamasını genellikle kırmadan yiyor. veteriner vetpeace markasının spreyini verdi. 2 hafta günde 3-4 kere kullan dedi. daha önce kullanan var mı. ekstradan tartar için bi ilaç vitamin falan vermeli miyim? gimcat in falan diş için olan ödül mamalarından da veriyorum. tavsiyeniz var mı?

7 CEVAP

Lalis

Bence spreyi 2 hafta kullanın tartar başlangıcı olduğu için sorunu çözecektir ancak sonrasında dişlerini düzenli fırçalama durumunuz varsa fırçalayın eğer fırçalatmazsa Vetriline markasının tartar önleyici maltı var veterinere danışarak kullanabilirsiniz, içeriğinde kızılcık ekstratı ve mikro gümüş bulunur ikisininde plaklara karşı koruyuculuğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

kedisever99

teşekkür ederimmm deneyeceğim . vetpeace markasını biliyor muydunuz? bir kaç gündür kullanıyorum ama bi değişiklik olmuyor. bekliyeyim bakıyım umarım geçer kızımın minik dişleri🥰

kedisever99

teşekkür ederimmm deneyeceğim . vetpeace markasını biliyor muydunuz? bir kaç gündür kullanıyorum ama bi değişiklik olmuyor. bekliyeyim bakıyım umarım geçer kızımın minik dişleri🥰birde mamasını daha yavaş yiyip kırmasını nasıl sağlayabilirim mama royal kısır

Lalis

Tartarla başetmek biraz sabır ve süreklilik isteyen bir durumdur yani tedavinin sonucunu ve süresini beklememiz gerekiyor sonrasında da olusmaması için neler yapmak gerektiğine dikkat etmek gerekir, dediğiniz markayı duymadım ama genellikle içerikleri hep benzer düzenli kullanin ama tabii fırçalama şansınız varsa hayvanı çok da huzursuz etmeden fırçalamaya alıştırmak iyi olur dental mendiller var onlara da bakabilirsiniz kullanımı daha kolay diş etlerine masaj yapar gibi kullanımı, mamaya gelince bir dönem benim kedimde Royal yediği zamanlar sanırım çok da begeniyordu çiğnemeden yutuyordu acaba taneler çok mu sert diye rondodan falan geçirmiştim zahmetli bir işti:) sonra Proplan somonlu kısır mamaya geçmiştik onu kıtırdatarak yiyor taneleri ince uzun royalin gibi yuvarlak değil ancak halen daha bazen direkt yutuyor onu da sanırım yeme şekli pek değişmiyor

kedisever99

proplan kullandığımda da çiğnemeden yutuyor maması için her şeyi yapat ahahahah:))) çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için

Lalis

Sizin kedinizin tartarı büyük ihtimalle mamayı dişiyle kırmadan yemesinden kaynaklanmış gibi duruyor, kedinizin diğer alışkanlıklarını bilmiyorum tabii, yaş mamayı çok fazla yiyen kedilerde ve normal yemek yiyen kedilerde tartar görülmesi daha sık olur diye bilinir.

Lalis

:)) Rica ederim