Kedilerde Mantar Nedeni Ve Mantar Aşısı

gayegoksin

Kedim 4 yaşına girecek bir sarman . Bebekliğinden beri birkaç ayda bir yüzeysel hafif tüy dökümü gözlemlenebilecek şekilde mantarlar oluşuyor . Hemen bakımını yaptığım için bir iki günde iyileşiyor . Ancak neden oluştuğunu neyin tetiklediğini merak ediyorum . Islak mendil vs mantar yapabiliyormuş ancak vücuduna dışarıdan asla temas eden bir madde yok . Acaba bağışıklığı mı düşük diye düşünmeye başladım . Mantar iyileştikten sonra bir daha çıkarmaması adına mantar aşısı yaptırmak mantıklı mı . Yaptıranlar var mı deneyimleyenlerden bilgi almak isterim .

1 CEVAP

AhsenAise

Mantar temas yoluyla bulaşabilen bir hastalık olmakla birlikte, bilhassa stres in tetiklediği bir hastalıktır,bizimki kısırlaştırma operasyonu sonrasında oldu hala mücadele ediyoruz, aşı son çare olmalı öncelikle tetikleyici nedenleri bulmalısınız,stres mi,yiyecek kaynaklı mi,başka bir pati ile temasdan sonra mı oluyor,bunların yanıtını bulunuz,neden ortadan kalkarsa tekrarlamanin önüne geçebilirsiniz