Bilateral Hipertansif Üveit

NazliPamus

Bu hastalık hakkında bilgisi olan var mı ?

14 CEVAP

Alika

Merhaba
Öncelikle cok geçmis olsun.
Hastalığı tanımlamak gerekirse:
Uveit; enjentor yada posterior segmentini bazen birlikte bazen tek tek etkileyen görmeyi tehdit eden bir rahatsızlık olarak ortaya çıkar. Öncelikle bir gözde baslar, mudahele edilmez ise diğer gözde de görülmeye başlanır. Sadece göz ile alakalı degil hayati sorunların dışavurum seklidir. Hastalığın ana sebebi bulunamayabilir.
Uveti etkiliyen sebepler;
-bakteriyel enfeksiyon
-riketsiyal enfekiyon
-viral enfeksiyon
-parazitik enfeksiyon
-Mikotik enfeksiyon
-Tumorler
-idiopatik
Gibi sebeplerdir.
Net bir sonuc icin tam kan ve idrar testi, infeksiyonel hastaliklarin serolojik testleri, serum biyokimyasal panel ve gerekliyse histopatolojide uygunlanmali.

Testlerin neticesine gore kesin bir yol izlenmeli.

Amedsoner

Geçmiş olsun. Lütfen hastalığa yakalanma evresini bize anlatin. Ne gibi önlemler alınacağını da veterinerinizden ogrendiyseniz bize anlatın.

NazliPamus

Evet veterinre gittik. Ameliyat olucak. Daha önce başına böyle bişey gelen var mı. İyileşme sürecini merak ettiğim için böyle bi konu açtım.

gunosari

NazliPamus nasıl bir ameliyat inşallah gözüne bir zeval gelmez yavrunun.Çok geçmiş olsun.

senaplz

Çok geçmiş olsun. Çok ama çok üzüldüm. Allahım yardım etsin...

kedilimadam

Geçmiş olsun, bundan sonraki günler çok güzel geçer umarım.

emrezrtrk

Ilk defa görüyorum geçmiş olsun.veterinere gittiniz mi?

eltarcin

Ahh, umarım çabuk düzelir. Çok geçmiş olsun. Acil şifalar :(

Ceronimo-

Çok geçmiş olsun...

gunosari

Tüh ya çok üzüldüm.Çok geçmiş olsun.

emine64

Nasıl oldu böyle ya çok geçmiş olsun

DEMET92

çok geçmiş olsun.çok üzüldüm :(

NazliPamus

bilemiyorum malesef evreleri. Sokakta bu halde bulmuştuk.

NazliPamus

@gunosari bugun ameliyat oldu gözü alındı.