2,5 Aylık Kediye Mantar Aşısı Yapılırmı?

sseymaemir

Kedimi bugun muayene ettirdik mantar oluşmuş mantar aşısı yapıldı silver spray verdiler. Araştırdığıma göre 4aydan öncesine aşı yapılması doğru değilmiş. Önerilen beğenilen bir veterinere götürmeme rağmen aklımda soru işareti kaldı?

6 CEVAP

Alika

Merhaba

Mantar sağlıklı bir kedi de ultraviyole ışıkla bakıldığı zamanda bile var denilebilen bir-şeydir. Mantar yapı itibari ile pasif olarak hayvanların derisinde bulunan bir bakteridir. Yani kedinizde nasıl bir sorun var ve mantarı var denildi?
Mantar aşısı yapılınca tekrar mantar çıkma olasılığı yüksektir. Koruyuculu tartışmalı bir aşıdır.
Mantar aşısı 2.5 aylık bir kedi için ağır bir aşıdır. Veterinerinize ne amaçla yaptığını sormanızı tavsiye ederim.

Ceronimo-

Bizimki de 2-2,5 aylığa yakınken oldu mantar aşısını ve gerçekten ağır bir aşı. Epey halsiz yatıyordu. Toplamda 3 dozmuş, 3 doz da yapıldı bizimkine. Son aşısını olalı 3 hafta oldu aynı zamanda travocort krem sürüyorduk mantarlı yerlerine. Şu an tüylerin uzamasını bekliyoruz ama bazı yerleri hala kabuk kabuk egzama şeklinde.

EdaTugce

Kedim için mantar aşısı araştırırken biofel mantar aşısının 2 ay üstündeki kediler için uygun olduğunu okumuştum genellikle yapılan aşılar biofel in aşıları oluyo. Topikal tedaviyi bi süre denemeden hemen aşı yapılmalı mı o konuda bi fikrim yok maalesef

sseymaemir

Bölgesel beyaz beyaz yaralar tüy dökülmesi vardı

Alika

ilk olarak mantar kremi kullanarak mantarı kontrol altına almanız gerekli, aşı yararlı olsa bile tek başına bir etkisi olamayacaktır. Grip olduğunuzda grip aşısı olmak ile aynı mantıktır.

Ceronimo-

Aşının adı Biocan M Plus bu arada