Kaygı Düzeyim Düzenli Olarak Artıyor.

BambisGY

Bundan önce 2 gün bile olmayacak şekilde kedi sahiplendim. 3 aydan büyüktü ve eski evine alışmıştı. Sürekli saldırıyor ısırıyor hiçbir şey yapmasam bile tıslıyordu. Eski sahibiyle görüştüm ve geri almak istedi. Uzun bir süre korku oluştu. Sahiplendiğim bebekte bana aynı şeyleri yapacak eğitim veremeyeceğim diye çok tedirginim. Ailemle beraber yaşıyorum ve eşyalara zarar vermemesini istiyorum. Ailem ve kedim arasında denge kurma kaygısı da yaşıyorum. Ne yapmam gerekir?

21 CEVAP

BambisGY

Haydut ve nazlının annesi hanımefendi teşekkür ediyorum yazdıklarınız için 😇

BambisGY

Aslıhan hanım şuan çocuk evde değil o dönem annesi çalıştığı için biz ilgileniyorduk. Kedim evde tek. Tek olması beni üzüyor dediği için sahiplendim sonrasında yaşananlardan kendisi mahcubiyet duyup aldı sanırım. Travma yaşadığım için sanırım. Yanında stresli olduğumu görmemesi için uzaklaşıp buraya yazıyorum ve kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Yazdıklarınız beni rahatladı yastıkla itmeyi deneyebilirim çünkü üzülür diye bırakmaya bile kıyamadığım için çözüm bulmam sanıyodum. Tekrar teşekkür ediyorum.

Sezgek

Yani insanları terslemeden önce yazdığınız içeriği bir kontrol edin yani yazdıklarınızdan sahiplenmenmeniz sizin için de yavru için de iyi olacak gibi duruyor mesela eğitmekten bahsetmişsiniz kediler asla eğitilmezler eğittiğini sananlarda üzgünüm sadece siz öyle sanıyorsunuz onun karakteri sadece size uygun geliyor o kadar kedi sahiplenecekseniz evdeki eşyalara zarar verme olasılığı %100 tırnaklarını mutlaka geçirecek bundan kaçışınız yok hele yavru kedi perdelerin içinden geçecek ama siz bunu bile istemiyorsunuz ki bu en kolay problem belki aldığınız kedi tuvalet ve temizlik konusunda çok başarılı olamayacak bir çok örneğini görüyoruz bunlara hazır mısınız mesela sürekli bir yerlerden çiş kaka temizlemeye poposunu temizlemeyi öğretmeye hazır mısınız ya da hasta olduğu içinde sıkıntılar çıkabilir ilaçlarını düzenli verebilecek misiniz ben kuzum mantar olduğundan sinirden oturup ağlamıştım mesela ilacını yalamasın diye uğraşmaktan çocuklardan örnek veriyorlar mesela ama çocuk bakmak evcil hayvan bakmaktan daha kolay inanın en azından şunu diyebiliyorsunuz ya bir iki sene sonra hayır dediğim de anlayacak kendine zarar verecek ya da bana zarar verecek bir şey yapmayacak ama hayvanlarınız hiç bir zaman sizin konuşmanızı anlamayacak o yüzden bence de sahiplenmeyin

Ayenen öyle sahiplenmeyin belli ki ona iyi bir yuva olamayacaksınız

BambisGY

Sezgek kendimi iyi ifade edememiş olabilirim. Kedim geleli 1 hafta oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Kakasını iki gün hep dışarı yaptı temizledim. Yavru kedi sütü aldım kuru mamasıyla karıştırdım daha rahat yer küçücük diye yumuşak dışkılamaya başladı aldım veterinere götürdüm. Üç gün bacaklarınızı ve poposunu temizledim. Kaka takibi yaptım. Bakımında gayet başarılıyım bir haftada boyu uzadı. Özgüveni arttı. Birlikte uyuyp uyanıyoruz. Gayet güzel bakıyorum. Eğitimle alakalı bu sitede blokta yazı ver. Bunun türevi bir çok yerde de. İlk kez kedi bakıyorum bilgisiz olabilirim. Yazılanları okuyorum ve olabilir mi acaba diyorum. Tecrübeli insanlardan fikir almak istedim. Daha fazla uzatmaktan istemiyorum.

BambisGY

Sezgek kendimi iyi ifade edememiş olabilirim. Kedim geleli 1 hafta oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Kakasını iki gün hep dışarı yaptı temizledim. Yavru kedi sütü aldım kuru mamasıyla karıştırdım daha rahat yer küçücük diye yumuşak dışkılamaya başladı aldım veterinere götürdüm. Üç gün bacaklarınızı ve poposunu temizledim. Kaka takibi yaptım. Bakımında gayet başarılıyım bir haftada boyu uzadı. Özgüveni arttı. Birlikte uyuyp uyanıyoruz. Gayet güzel bakıyorum. Eğitimle alakalı bu sitede blokta yazı ver. Bunun türevi bir çok yerde de. İlk kez kedi bakıyorum bilgisiz olabilirim. Yazılanları okuyorum ve olabilir mi acaba diyorum. Tecrübeli insanlardan fikir almak istedim. Daha fazla uzatmaktan istemiyorum.