Kedimi Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırırım?

romeonuz

Kesimi tırmalama tahtasına nasıl alıştırırım ?? Korkuyo sadece tahtanın üstündeki oyuncaklarla oynuyor?

5 CEVAP

MinelG

Patilerini alıp tahtaya sürtün yavaş yavaş o onun ne olduğunu zamanla anlayacaktır.Başka bir yeri tırmalamaya kalktığında direkt tırmalama tahtasına yönlendirin.Korkmayı bırakıp onu kullanmaya başlayacaktır :)

Alika

merhaba
tırmalama tahtasının etrafına kedi otu serperseniz otun yaydığı koku sayesinde orada daha fazla aman geçirecek ve onu benimseyecektir. Evde başka şeyleri tırmaladığında tepki verip ona doğru yönlendirin.
Kolaylıklar dilerim.

Mischka

Bizimki tırmalama tahtalarını 2 ay kadar bir süre sonra kullanmaya bașladı, bașlarda ilgisini hiç çekmemiști, yönlendirsek de kullanmıyordu. Zamanla kendi kendine kullanmaya bașladı.

deniz_berkan

sevdiği oyuncakları asın üzerine

pofik

benim kızım asla alışmadı...ne denersem deneyeyim :( oyuncak astım..kedi çekici sprey kullandım...ve sonunda vazgeçtim :))