Kedimin Yabancı Cisim Yuttuğunu Nasıl Anlarım?

Fistikpasa

Merhaba 3 aylık kedilerimin yabancı cisim yuttuklarından şüpheleniyorum ama emin değilim. Şu ana kadar hiç bir belirti yok. Bunu nasıl anlarım?

6 CEVAP

ugurcil

Yetişkin kedim taradığım tüyleri yutmuş. Yemek yememeye ve en önemlisi kakasını salya gibi yapmaya başladığında problem olduğunu anladım.
Ameliyatla alındı.

Mmtklndr

Sizi evhamlandırmak istemem ama her ihtimale karşı arkadaşın söylediği gibi röntgen çektirebilirsiniz daha iyi olur inşallah bişey yutmamışlardır 🙏🏻

benim kedim kurdele yutmuştu kusarak çıkardı. ip yutmuştu dışkısından çıkardı.ama çıkarmayıp ameliyatla alınanlarda var. vete gidip midesinde yabancı cisim var mı diye bakılabilir.

Mmtklndr

Yabancı cisim yuttuklarında genellikle kusmaya başlıyorlar kakalarını kontrol edin bağırsakları tıkanmışsa kaka yapamıyorlar

Lalis

Röntgen çektirebilirseniz iyi olur

Fistikpasa

Bu belirtilerin hiçbiri yok kedimde aradan bir gün geçti. Eve geldiğimde yaramazlar bilekliğimin charmlarını çıkartıp sürüklemişler biryerlere ve hiçbirini bulamadım bu yüzden şüphelendim yuttular mı diye :D