Kedi Bağırsak Sorunu

Ozgeeee1

Merhaba kedime probiyotik kullandım gastro mama kullandım her yöntemi denedim fakat dışkısı hala küçük ve yuvarlak 3 veterinere götürdüm son götürdüğüm veteriner tekrar gastro mama önerdi artık çıldırmak üzereyim bu durumda olan varsa yorum yapabilir mi 5.000 tlden fazla param gitti asla yöntemleri işe yaramıyor ne yapmam lazım şuan? Maddi olarak çöktüm artık benimle aynı durumda olan varsa fikir verebilir mi?

9 CEVAP

aybikeyyy

çok bilgim yok ama ben kedim kabız gibi olduğunda haftada 1 kez ev yapımı yoğurt veriyorum bir çay tabağı kadar.

Srpshbz

Yaş mama deneyin...,benimki tam tersi kronik isal aynı durumdayız....

Ozgeeee1

Tekir erkek 1.5 yaşında gimcat yaş mama ya da royal canin yaş mama veriyorum 2 günde bir veriyorum probiyotiğide düzenli kullandım toz probiyotikte kullandık fakat düzelme olmadı suyu içişi normal fakat seçici bir kedi kuru mamayı az tüketiyor

Ozlemcakil

Benimkinin genelde az ve sertti ama dikkat edin bol su icsin evde farkli yerlere su koyun surekli temizleyin tazeleyin

Lalis

Dışkısı küçük ve yuvarlak demişsiniz kabızlık çekiyor büyük ihtimalle suyu az mı içiyor az içiyorsa bol su içmesine dikkat edin her gün suyunu yenileyin kendi icmiyorsa iğnesini çöpe atacağınız siringayla ağzının yanından azar azar su verin, kuru mamasına ya da yaş mamasina bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz ya da seviyorsa kaşıktan yalatabilirsiniz aybikeyyy in dediği gibi ılık yoğurt vermek kedilerin bağırsaklarına iyi gelir soğuk olmaması önemli gaz yapar, bana biraz susuz kalmış gibi geldi o sebepten yaş mamaya ılık su katıp da verebilirsiniz.Malt vermeniz bağırsağa iyi gelecektir.Siz bu yöntemlerden iyi geleceğini düşündüğünüzü uygulayabilirsiniz.Gecmis olsun

ugurcil

Geçmiş olsun.
Probiyotiği 3-5 kez verip bırakmamanız gerekir. Bilindik yaş mamaların çoğunun içerik açıklamasında çeşitli şekerler olduğu yazar.
Kedinizin cinsi ve yaşı nedir?
Yoğurt laktoz içeriyor, alerji yapabilir.
Pro Plan Forti Flora Probiyotik 1 kutuda 30 adet çıkıyor Yaş mama olarak Gimcat Konserve şeker içermez ya da **Nutri Konserve Mama-Şeker içermez ** önerdiğim Probiyotik markasını mamaya karıştırın 1 paketini ve 1 ay boyunca kullanmaya devam edin. Tavuk, tavuk suyu, yoğurt, süt kesinlikle vermeyin. Gastro mama, üriner mama, hepatik mama, diyabet mama gibi çeşitlerin kullanım açıklamasında 6 aydan fazla kullanılmaması yazar
Lütfen kullandığınız ürünlerin açıklamalarını okuyun.
Bağırsakları tembelleşmiş çocuğun.

Ozlemcakil

Evet benzer durumdayim kizimnhem asiri alerjik hem sizinki gibi kucuk yuvarlak keci gibi diskiliyor , en son kotu ishal yapan mama yorumlarinibgorup brit aldim brit veteriner serisi hipo ve vala diskisi normale dondu hatta ilk ay yumusadi ve icerigine de bayildim , 5.ayda mama etkisini kaybetti ama hem alerjisi hem diskisi 5.aya kadar cok iyiydi
Sonra vete gittik kasinti ve kabizlik icin gastro mama onerdi hatta ben baslik actim ama kimse yazmadi :( advance gastro sensitive alerjisi icin icime sinmedigi halde aldim evet diskisi normale dondu tuyler yine yumusak ama alerjisine iyi gelmedi 8kilo mama sinirlerim bozuk 2000tl sirf mama simdi pazartesi gidip vetlife yada virbac alicam 🥴
Ama konumuza donersek brit yumusatiyor :) normale dondu advance gastroda diskiya cok iyi fakat kizimin alerjisine iyi gelmedi

Ozgeeee1

Dışkısı yumuşak aslında fakat yuvarlak dışkılıyor bir vete attım tahlil sonucunun fotosunu temiz dedi sonuç kendi haline bırakcam artık yoksa daha çok hasta olcak hayvan

Ahraz

Bende aynı şeyleri yaşadım kedimde.Coz zor bir durum.Sizin kedinizi sizin kadar önemseyen başka bir veterinere götürün