Yavru Kedinin Gözü Geçer Mi?

Slp

Bahçedeki yavrumun gözü bu halde. Bir salgın var hepsi hasta aslında ve damla kullanıyorum ama kötüleşti diye korkuyorum. Acaba damla ile tedavi ile düzelir mi?

4 CEVAP

Slp

Süt tozuyla besliyorum anne yetişemiyor sanırım ama iştahı iyi hepsinin. Terramycin mutlaka deneyeceğim birkaç yerde daha gördüm. Yardımınız için çok teşekkür ederim 🙏🏾

aslihan_e

Terramycin göz merhemi alın, günde 3-4 kez falan iç kısma girecek şekilde sürün. O çok etkili, göz sağlam görünüyorsa iyileştirir. Kedi viral hastalıkları içinde en basit olanı diyebiliriz aslında ama tabi ki bakıcısı olmayan canlarda özellikle yavrularda ölümcül olabiliyor. İştahı yerinde mi? Yerindeyse korkmanıza gerek yoktur yüksek ihtimalle.

aslihan_e

Bu kedinin göz enfeksiyonu ilerlemiş gibi görünüyor. Mutlaka veteriner görmeli. Normalde terramycin göz merhemi kedi göz enfeksiyonlarına çok iyi gelir ama bunda sanki sağlam görünen gözünde de problem var gibi? Flashtan mı öyle çıktı?

Slp

Sağlam gözde bir problem yok flaştan öyle görünüyor. Veterinerim başka bir kediyi görmüştü bulaşıcı bir hastalık var dedi maalesef(herpes virüs) ondan kaynaklı dedi ama ben yine de korkuyorum ilerler diye