Yavru Kedi Viral Enfeksiyon

Ebruss23

4yavru kedi vardı ikisi viral enfeksiyondna öldü ikisi de simdi kötüleşti 2bucuk aylik antibiyotik versem ne verebilirim evde sadece amoklavin hap var onu kucuk parçalara bolup versem şırınga ile iki yavru ya da 10parcaya falan bölüp yada başka ne verebilirim

4 CEVAP

ugurcil

Ezbere antibiyotik verilmez.
Polivit şurup yazmış bir arkadaş ancak bu şurup şekerli. Yetişkin kedilere bile
1 ML veriliyor, en fazla 1.5 ML.
Tavuk suyu vs uzak durun.
Sıcak tutmaya çalışın.
Herhangi bir veterineri arayıp telefonla yardım istemeyi deneyin.

Superisi814

Merhaba
Bazı viral.enfeksiyonlarda serum kullanılmalıdır.
Antibiyotik kullanımı insanda bile otomatik değilken,. kedinizi bir hekime ulaştırın derim.

Emirrckr

Burada hiç vakit kaybetmeden bir veteriner hekime götürseniz ya?
Zaten iki tanesi öldü diyorsunuz diğer iki canı yaşatın en azından..

LilaMiaLuna

Kafanıza göre antibiyotik vermeyin mutlaka bir veterinere götürün veya danışın. Tavuk suyu, et suyu verin.