Kedi Tuvalet Problemi

Hurmisimm

Arkadaşlar kedim 10 aylik .Kucuk tuvaletini hep kabin en kosesine yapiyor ve tuvaletten sonra kendini temizlemiyor ama gunluk rutin temizliklerini yapiyor . Sebebi ne olabilir nasil tuvaletten sonra temizlik aliskanligi kazandirabilirim? ve kabin kosesine kucuk tuvaletini yapmasini engelleyebilirim?( kenarda oldugu icin camurlasma oluyor kumda ) .

5 CEVAP

dilanbulent

Kediler genellikle bir yer belirleyip oraya yaparlar küçük tuvaletlerini. Emin olun çoğu kişinin kedisi inatla kabın en köşesine yapıyor :)

Ama tuvaletten sonra kendini temizlememe gibi durumlar genellikle annelerinden erken ayrılan kedilerde oluyor. Annelerinden erken ayrılan kedilerde özellikle tuvalet problemleri çok oluyor. Elbette tüm kediler için konuşmuyorum, annesinden erken ayrılmamasına rağmen böyle davranış bozukluklarına sahip kediler de çok var.

huqi

Benim kedimde öyle, tuvaletin köşelerine yapıyor bu yüzden hep çamurlaşma oluyor bunun maalesef bir çözümü yok. Yıllardır böyle benim kedim ve benim kedimde kendini yalamıyor :(

Hurmisimm

Cok tesekkur ederim @ dilanbulent ve @ huqi .

Hurmisimm

@ huqi eger cozum bulursaniz benimle de paylasin lutfen

Ahraz

Kediler genelde bir yer belirliyor.ve oraya yapıyor tuvaletini.