Yeni Kediş

Friolero

Merhaba,

Bugün sokaktan 3 aylık civarı bir yavru kedi buldum. Veterinere götürdüm. Kan tahlili vs yapıldı. Durumu pek iç açıcı değil. Kansızlık, enfeksiyon vs mevcut. 3 tane şurup yazdırdılar.Öyle bırakamazdım tabiki. Eve getirdim. Diğer iki kedime göstermeden odama kapattım. Çünkü hastalığın kedilerime bulaşmasına çok korkuyorum.

Şimdi kedinin ishali var ne yapabilirim?
Kedilerimden uzak tutarsam ve kedilerime dokunmazsam hastalık onlara geçmez değil mi?
Kuru mama veriyorum. Taste of the wild marka. Ek olarak bir şeyler yedireyim mi?

Her türlü tavsiyenize açığım. Şu an en büyük korkum kendi kedilerimi hasta etmek. :((

13 CEVAP

kedilimadam

Tavukla karıştırıp verebilirsiniz. Ayrıca ıslak mamasına da karıştırıp verebilirsiniz.

pisicikpisicik

kedilerinizin karma aşısı varsa korkmayın,genede ayrı odada ve ayrı mama tabağında mamasını verin,haşlanmış tavuğun beyaz göğüs eti isale iyi gelir

bsecnl

bulunduğu odayı bol bol havalandırın

Fatmacakiir

Evet patates yedirebilirsiniz suyuna da cok az elma sirkesi koyun midesini rahatlatir

kedilimadam

Balkabağı haşlayıp her öğünde 1 çay kaşığı kadar verirseniz kısa sürede ishalini geçirecektir.

gunosari

Pirinç lapası ve haşlanmış patates lapasını karıştırıp üzerıne cok az yaş mama (kokusu sinecek kadar) koyun. Eczaneden çocuklar için satılan toz halinde reflör var onun bir paketinin yarısını döküp yedirebilirsiniz.Bir öğunde reflörün yarısını vermeye çalışın.Alabilirseniz hills mamanın i/d mamasını alın diyecem ama o veterinerlerde satılıyor biraz zor bulunuyor.

Friolero

Evet kedilerimin aşılarına düzenli götürüyorum. Patates iyi gelir diye okudum bir yerde. Patatesle tavuğu rondodan geçirip versem faydalı olur mu

Cevabınız için teşekkür ederim

Friolero

Teşekkür ederim şimdi biraz ekledim elma sirkesi :)

Friolero

Balkabağını sade seviyor mu kediler? Yoksa Gene tavukla mı karıştırayım?

Friolero

Evet benim kedim hastayken alıyorduk o mamadan. Bugun içinde hills in o mamasından gidip alabilirim vetten.

Şuruptan nefret ediyor. İçiriyorum. Çıkarıyor tekrar.

Teşekkür ederim :)

gunosari

Hills i/d nin yaş ve kurusunu evde bulundurmak lazım.Almıştım birkaç defa lazım olur diye saklıyorum.İshalse su da kaybeder içmiyorsa 2 ml 3 ml enjektöre çekip ağzına sıkmaya çalışın.Geçer çabucak inşallah.

gunosari

Kedil Madamın dediği gibi reflörü de dökebilirsiniz yaş mamaya.

Friolero

Çok su içiyor allahtan :) teşekkür ederim ilginiz için