3 Aşı Birden Yapılır Mı?

MinelG

Arkadaşlar bu gün veterinerden mesaj geldi.İç-dış parazit,kuduz ve lösemi aşılarının zamanının geldiğini yazmış.Aynı anda 3 aşı çok ağır gelmez mi? Ona göre bir kerette yaptırmak istemediğimi söyleyeceğim.Yardımcı olursanız sevinirim :)

11 CEVAP

aleyn

iç-dış parazit aşı değildir, bunlarla beraber kuduzu yaptırabilirsiniz lösemiyi ise hiç yaptırmasanız bile olur.

akitalove

Hepsi birden cok agir gelir cigerlerini yorar heleki tek basina zaten kuduz aşısı daha ağır diger asılara nazaran ilk önce ic dıs parazit sonra 1 hafta sonra ise lösemi ve ondan sonra ki 1 hafta sonra ise lösemi yaptirabilirsiniz ayriyetten veterinerinizi degistirin derim belliki canların canını düşünen insanî bir varlık değil o

DEMET92

bana da üç aşı birden çok acımasızca geldi ayrıca. insana bile bu yapılmıyor kolay kolay . daha iyi sevecen bir hekim bulmanızı tavsiye ederim. resmen benim canım sızladı :(

Mischka

Benim kuzumun da ilk așılamasında karma ile kuduzu aynı gün yapmıșlardı, bilinçsizdik șimdi olsa yaptırmam, zaten o veterineri değiștirdik de. Neyse ki bir șeyi olmadı fakat çok bitkin düștü hep uyudu yavrum. Sonraki 2gün boyunca da kendini kucağa aldırmamıș, elleyince cıyak cıyak bağrınmıștı nazlı kuzum.

akitalove

Pardon* kuduz dicektim.

DEMET92

parazit i aşı olarak değil de tablet olarak uygulatmanızı öneririm. hem fiyatı daha uygun hem de aşının birisiden kurtulmuş olur yavrucak

Elifoo

Belki birer hafta arayla uygulayacaktir. Haber verecekleri zaman bazen hepsini soyluyorlar fakat uygularken birer tane yapiyorlar sadece. Hepsi bir anda cidden cok agir gelir. Eger olur da yapmaya kalkarlarsa izin vermeyin

MinelG

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Daha önce de veteriner değiştirdim küçük bir ilçede yaşıyorum.Köpeğin bacağını çok sıkı alçıya aldığı için hayvanın bacağı çürümüş şimdi daha iyisine gittiğimi sansürlen böyle bir mesaj alınca korktum açıkçası :)

MinelG

Böyle insanlar nasıl veterinerlik yapıyor anlamıyorum :(

huseyin1

iç dış parazit uygulamaları aşı olarak geçmez yine enjeksiyon olarak yapılır tabi de iç dış parazit ile kuduz aynı anda yapılabilir eğer parazitler için ilk uygulamaysa muhtemelen iç parazit için tablet dış parazit içinse ense damlası kullanacaktır bu yüzden sadece kuduz enjeksiyon edilmiş olur ama iç dış parazitler de enjeksiyon yolu ile uygulansa dahi sorun olmaz sadece kuduz ile karma yada karma ile bronsin yani aşı olarak geçen uygulamalar aynı anda yapılmaz minimum 21 gün arayla yapılır

MinelG

Sanarken diyecektim pardon