Kısırlaştırma Sonrası İdrar Miktarında Azalma

Fistik23

Merhaba kedim 1 yaşında daha önce 1 kere kızgınlığa girdi çıkınca Çarşamba günü kısırlaştırdık kedim önceden çok fazla idrar yapıyordu tuvaletine 3 gün oldu kısırlaştıralı idrarı azaldı yakalık yüzünden çok fazla su içemiyor acaba o yüzden mi tuveleti kapalıydı açık yaptım rahat girip çıksın diye ama yakalık yüzünden rahatsız tuvaletini yaperken eşelerkende sorun yaşıyor bazen vazgeçiyor yada unutuyor yatıyor kumun üstüne kaldırıyorum idrarını yada kakasını yapıyor bilemedim yani yaptıgı idrar günde iki kere ama ceviz büyüklüğünde önceden elma büyüklüğünde yapıyordu

14 CEVAP

Tr**yolda can simidi tarzında boyunluklar var yumuşak yastık gibi. İsterseniz bi ona bakın daha rahat eder. Kısırlaştırma sonrası tuvalete az gitme normal bir durum

Fistik23

Elbise tarzını denidik ilk gün ama ondada çok hareketlendi hiç yerinde durmadı elbiseyi parçalamaya çalıştı simit tarzı korkutuyor beni kendini boğma potansiyeline sahip depremde taşarıdayken tasma tecrübesinden dilimiz yandı kendini boğma pahasına çıkardı göğüs tasmasını sonrada boğuluyormuş gibi sesler çıkarmıştı çok korkmuştuk

Lalis

Merhaba anlattığınız durumların aynısını dişi kedimin ameliyatından sonra yaşadım kum kabında uyuyordu, hatta benimkinin bakışları donuktu yakaliktan olduğuna emindim yalnız 11 gün boyunca taktık mecburen çünkü dikişleri koparma ihtimali vardı yemek yemiyor su içemiyordu yakalıktan, dolayısıyla tuvaleti azalmıştı kaşıkla su içirdim sürekli elimden yaş mama yedirdim inanın yakaligi çıkardıktan sonra eski haline dönecek ancak dikişleri için şu an beklemeniz gerekiyor, ameliyattan sonra bağırsak hareketlerinde bir süre düzensizlik olmuştu zamanla normale döndü.Kendini yalamak istiyor ve başlık izin vermediği için morali bozuluyordu, çıkardıktan sonra da eğer kendinden eriyen dış dikişi varsa yine de takip edin koparmaya çalışmasın.Cok gecmis olsun.

Lalis

Kuru mamadan bir miktar yere koyunca yerden yiyebiliyordu kabından yiyememisti elizabeth başlığından dolayı.

Yakalık varken her kaptan mama yiyemiyorlar evde kase vs denemiştim ben boyunluk ile yiyebileceği kap bulmak için, kabin altına bir şey koyup kabı yükseltirseniz yiyebilir, kedilerin kisirlastirma ameliyatından sonra bağışıklıkları düşebiliyor, multivitamin, immune support takviyesi yapabilirsiniziz, ve tavuk çorbası (1 göğüs, 4-5 dilim havuç, 6-7 küp patates, 1 tatlı kaşığı pirinç, haşlayıp blenderdan çekilecek)

Patates yerine kabak da olur

theo_cheeky

Merhaba biz pawheads boyunluk kullandık, yeni kısırlaştırma oldu ve hiçbir sorun yaşamadık. Evet idrarda azalma oldu, su ve mamada da var ama zaman vermek gerekiyor bence. Büyük değil küçük kap denemelisiniz.

Fistik23

Bide kısırlaştırma sonrası zayıfladı çok fazla mama yemiyor su kabını ağzına kadar dolduruyorum yakalık ile içemiyor yoksa biraz aşağıya inince daha büyük su kabı bulamadım büyük bir kap ayarladım ondada yakalıpıda suya sokuyor her tarafını ıslatıyor kafasını kaldırınca ıslanıncada sinirleniyor deli gibi koşturuyor diye onu kaldırdım dikişleri var çünkü

Fistik23

Arkadaşlar çok sağolun tavsiyeleriniz ve bilgilendirmeniz için tavuk patates havuç kabak pirinç haşlamıştım buzluktan çıkartıp ısıtıp veriyorum kaşıkla yada elimle yiyiyor, malasef yerden yiyemiyor kabı yüksekteydi yiyemediği için aşşağıya aldım şimdi idrarı normal boyutta çıktı ama kakası yumaşak çıktı ishal olmuş galiba patur kütür seslerle yaptı sürekli idrarını kakasını takip ediyorum çok strese girdi elizabet başlığıda yemeye çalışıyor koparıp yiyecek diye korkuyorum geçme yerlerini

Fistik23

Normaldede hep takip ederim ama şimdi daha çok korkuyorum amaliyattan sonra zayıfladı karnı içine göçtü veteriner normal dedi

Fistik23

Başlığı yalıyor saatlerce bu arada şey var bende bidofeline bağaşıklık güçlendirici ve idrar desteği kemik desteği ve şakinleştiricisi hap şeklinde hepsi herbirinden birer kutu almıştım amaliyat olduğu için kullanmak istemedim nasıl tepki verir bünye bilmiyorum hem Elizabeth başlık hemde dün ve bugun artçı depremler oldu uzun zamandır olmuyordu sabah 8.5 olan artçıda korktu duvara zıpladı cama zıpladı koşuşturdu tutumadım dikişlerine bir şey olacak diye korkuyorum

Lalis

Çok geçmiş olsun Allah sizleri korusun, bir daha deprem yaşatmasın hickimseye inşallah.Ameliyat sonrası özellikle dişi kedilerde biraz daha zor geçebiliyor toparlayacaktır merak etmeyin belli ki çok korkmuş ve stresli bugünlerde kısa zamanda atlatmasini dilerim.Bağışıklık guclendirici ve diğer saydıklarınız için veterineriniz sizi yonlendirecektir.Birde ishal gibi dediğiniz için kabağı vermezseniz daha iyi olur kabak diyareye ishale sebep olabilir.

Fistik23

Teşekkür ederim rabbim cümlemizi korusun yarın veterinere gidiceğim görüştük bunlar normal ama yinede kontrol edelim istiyorsanız dedi

Daha önce yemediği şeyleri yerse ishal olabiliyor gayet normal. Kefir verin sindirim sistemini düzenler . Haftada 1 yemek kaşığı, laktozsuz olacak