Kediler Tasmadan Rahatsız Olur Mu

grsaras

Tekir bir kedim var eğer birgün evden kaçarsa tekir olduğu için insanlar evcil olduğunu tahmin edemez diye üstünde numaramın yazdığı künyeli bir tasma takmayı planlıyorum.Ama kediler tasmadan rahatsız olur mu? 1 kere takmıştım ama künyeyi ısırıp duruyordu rahatsız olduğunu düşünüp çıkardım.

4 CEVAP

_Catlover_

Biz normalde takamıyorduk durdurmuyordu ama geçen ay kısırlaştırdık 2 hafta boyunca yakalık taktı ondan sonra eve getirdiğimizde tasmasını taktık şimdi sıkıntı olmuyor. Sadece zil olmamasına dikkat edin. Sesi hayvanı rahatsız ediyormuş. Avcı içgüdüsü ile alakalı bir şeymiş

HaydutveNazli

Benim kedilerim deliye dönüyor o nedenle tasma takmıyorum, zaten çipli pencereler sineklikli. Kapıdan çıkarken de çok dikkatli çıkıyoruz birşey olmaz inşallah. Siz de önlemlerinizi alın tasma mutsuz ediyorsa bebişi üzmeyin 🥹

Emirrckr

Biz bir aralar taktık yavru iken.
Çünkü evde değişik yerlere giriyordu bulamıyorduk en azından o çıngırak sesiyle nerde olduğunu anlayabiliyorduk.
Sonra ne oldu bilmiyorum o tasmaya bir şeyler oldu yenisini aldık.
Yeni geleni asla sevmedi,deliye döndü zaten daha boynundayken künyesini kopardı,papyon vardı onu da yırttı attı.
Hemen çıkardık çok rahatsız etmişti tekrar takmadım onu.
Çıngırak asla sevmedi o günden beri.
Son olarak birkaç ay önce çıngıraksız aldım yine isimli künye şeklinde.
Onu sevdi aslında baya tuttu boynunda ama bana ev içinde gereksiz gibi geldi birkaç sefer sanırım büyük geldiği için kendi oynarken kafasından çıkarmıştı tekrar da takmadım şu an öylece duruyor.
Kaçmaya meyilli değilse,evinizde de balkon ve pencerelerde yeterli güvenlik önlemleri varsa bence çokta gerekli değil.
Bizimki zaten artık kısır,öyle eskisi gibi sokak merakı da yok.
Bazen penceredeki yatağından izliyor dışarısını işte.
Ama öyle apartmana kaçma gibi durumları hiç kalmadı artık.

ugurcil

olur