Bıktım, Allah'ını Seven Akıl Versin.

cattac

Selamlar, 3.5 yaşında erkek tekir kedim var. Ben bir salaklık yaptım, 6 aylık olduğu zaman tasma takıp dışarı çıkardım, o gün bugündür her gün akşam 7'de tasmayı takıp dışarı çıkarıyorum. Akşam 7'de gider kapının önünde bağırmaya başlar, çıkarana kadar binayı ayağa kaldırır. Ev 5. katta olmasa sorun değil ama artık yoruldum. Oynatayım diyorum ama bir süre sonra oyun falan dinlemiyor yine kapıya gidip bağırıyor. Bağırsın dursun diyorum ama vicdanım elvermiyor, resmen yalvarıyor :( Bana bir çare bulmam lazım, biri akıl versin :(

Kısır bu arada.

7 CEVAP

Cennet29

Aslında ne güzel bi düzeniniz var bazen yorucu oluyodur illaki ama o böyle mutlu. Ben kedim beni yorduğunda o olmasa hayatım ne kdr b.ktan olurdu onu düşünüyorum ve hemen gidip kedime sarılıyorum. Ona uyumlu davranıyorum. Çünkü onların ne yazıkki ömürleri kısa oluyor. Varsın mutlu olsunlar

Ahudr

Su an sizin yerinizde olmak icin neler vermezdim

Lilibeth

Rutininizi bozmayın bence 7 de çıkarmaya devam edin sonra üzülürsünüz keşke hep çıkarsaydım gönlü olsaydı dersiniz. Kaybedince daha çok anlıyor insan, boşverin sevinsin çıkın dolaşın

AhsenAise

Sokak , pire,kene, hastalıklar için fazlaca riskli ,ben korkumdan çıkarmıyorum balkon hariç hiçbir yere,ama madem alışmış çocuk çıkarın
Mutsuz olursa hasta olur ,biz sorunlu bir kediye aile olduk stresden mantar oldu , birlikte acı çekiyoruz,maddi boyutunu söylemiyorum o vazifemiz ,onu üzmeyin sonra çok üzülürsünüz

aslihan_e

Sizinki akşam 7, bizimki sabah 7. 7'ye çeyrek kala pat diye açar gözünü kalkar, annemin başucuna oturur. 7'ye kadar ses çıkarmaz. Arada saate bakıyor, anlamıyordur heralde. Tam 7'de annemin suratına yaklaşıp bakar, uyanmadıysa seslenir. Bana hiç gelmez çünkü çıkarıcısı o. Hadi çıkarma bakalım, gelir üstüne işer. Diğeri televizyon gibi en can alıcı yerlere yapar. Bizimler de kısır. Bizimkileri sokaktan aldığımız için dışarıyı istiyorlar. Bir yıl çıkarmadım hep depresyona girdiler, yemeden içmeden kesildiler. Annemin suratına işeyip kaçıyorlardı. Sokaktan alınmış dışarıyı pek istemeyen kedimiz de var tabi ki. Dışarı aç karna çıkarın, akşam mamasını eve gelince hemen verin. O zaman eve dönmeye daha istekli oluyorlar. Onun dışında istediğiniz kadar ödül, oyuncak verin hiç işlemez onlara. Ben en sevdikleri yiyecekleri denedim, suratıma bakmıyorlar çıkarmazsam. Yerse bile yine bağırır. Evde başka kediler olsa da umursamazlar. Yanına arkadaş alalım, sıkılmaz çıkmak istemez diye düşünmeyin.

Emirrckr

Maalesef büyük hata yapmışsınız,
Üstelik yaklaşık 3 yıldır da sanırım her gün düzenli olarak çıkarıyorsunuz.Fazlasıyla alışmıştır onun için bir rutin haline gelmiş artık.
Yani birkaç çözüm önerisinde bulunayım ama işe yarar mı çokta emin değilim,
Oyuncak sayısını arttırabilirsiniz,enerjisini onlara harcasın.
Yine kediler için oyun evleri oluyor biraz pahalı ama bütçeniz yetiyorsa onlardan alın onlarda da baya vakit geçiriyorlar.
Birde tam o miyavlama saati geldiğinde yine dikkatini dağıtmak için sıvı ödül mamalarından veya konserve yaş mamalardan verin.
Dediğim gibi 3 yıldır bir rutin haline geldiği için bence bu dışarı çıkma huyunu bıraktırmak çok zor ama çabalamaya değer tabiki.

ugurcil

Benim oğlum gibi ama tasmasız çıktı 11 taşına kadar. 12 yaşında şimdi tasmayla bahçede oturuyoruz. Bahçe olmadığı zaman apartmanın içinde.
11 senenin bedeli karaciğeri. Kısır olsun olmasın farketmez, sırf kedi diye alışkanlıkları söküp atamazsınız bıktım-yıldım diyerek. Bağışıklığı düşer, hastalık sahibi olur iş işten geçer, yapmayın.
Şanslısınız salmadığınız için.
Öyle çaresizim ki gözümün önünde eriyip bitiyor.
Üzmeyin Oğluşu lütfen 💜