Yardımınıza İhtiyacım Var :( (Ovaryum Kalıntı Sendromu- Dişi Kedimde Kızgınlık)

tengrist

iyi akşamlar herkese. dişi kedimi yaklaşık bir yıl kadar önce kısırlaştırdım hala kızgınlığa girip koku bırakıp bağırıyor.
ovaryum kalıntısı olduğunu düşünüyoruz fakat veteriner kısırlaştırma maaliyetinin 2,3 katı tutar diyor? parça daha küçük olduğu için onu bulmak almak daha zor olacak film çekilip tekrardan operasyona girecek dedi. yaptırmazsan sağlık sıkıntısı yaşamazsın gerek yok dedi ama sık sık kızgınlığa girdiği ve zayıfladığı için ben kalan parçayı aldırmak istiyorum veterinerin bir şey olmaz lafı bana pek inandırıcı gelmedi ileride sürekli salgıladığı vajinal akıntıların bu bölgede enfeksiyona neden olabileceğini bu dokunun büyüyüp zarar verebileceğini düşünüyorum.
daha önce bu durum başına gelen var mı? tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı ve fikirlerini bekliyorum...

16 CEVAP

Lalis

Evet çok yoğun bir yer olduğunu duydum bende, ben hiç gitmedim arkadaşlarım kedilerini orada kısırlaştırma yaptırdılar, benim ovaryum kalıntı sendromuyla ilgili bir tecrübem olmadı ancak kedimi kisirlastirdiktan sonraki yıllarda idrar yolu problemleri başlayınca bir veteriner tekrardan anestezi verip bakılmasını söylemişti ancak yaşı ve kilosunu göz önüne alarak yaptırmadım sizin kedinizin durumu tabiki daha farklı hayat kalitesini düşüren bir sorunu var, ben kedisever arkadaşlarıma danisayım aynı durumu yaşayan ve güvendiği bir yer olanlar varsa size yazarım mutlaka.Başlığınızı görüp buradan da yardımcı olanlar olacaktır diye düşünüyorum🙏