Yardımınıza İhtiyacım Var :( (Ovaryum Kalıntı Sendromu- Dişi Kedimde Kızgınlık)

tengrist

iyi akşamlar herkese. dişi kedimi yaklaşık bir yıl kadar önce kısırlaştırdım hala kızgınlığa girip koku bırakıp bağırıyor.
ovaryum kalıntısı olduğunu düşünüyoruz fakat veteriner kısırlaştırma maaliyetinin 2,3 katı tutar diyor? parça daha küçük olduğu için onu bulmak almak daha zor olacak film çekilip tekrardan operasyona girecek dedi. yaptırmazsan sağlık sıkıntısı yaşamazsın gerek yok dedi ama sık sık kızgınlığa girdiği ve zayıfladığı için ben kalan parçayı aldırmak istiyorum veterinerin bir şey olmaz lafı bana pek inandırıcı gelmedi ileride sürekli salgıladığı vajinal akıntıların bu bölgede enfeksiyona neden olabileceğini bu dokunun büyüyüp zarar verebileceğini düşünüyorum.
daha önce bu durum başına gelen var mı? tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı ve fikirlerini bekliyorum...

16 CEVAP

tengrist

çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ♥

HaydutveNazli

Anadolu yakasinda pendikteyim guvenilir veteriner onerebilirim.

tengrist

@ugurcil yani evet eğer memnun kaldıysanız farklı fikirler almak isterim bu operasyonu yapan hekimlerden. benim veterinerim ufak bir parça kaldıysa bulmanın zor olduğunu ve masrafın normal kısırlaştırma ameliyatına göre çok daha fazla olacağını söylüyor. ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim bu arada

tengrist

@ozlemcakil burada bir kaç veterinere sordum biz yapmıyoruz röntgen cihazımız yok dediler. fatihdeki veterinerim de röntgeni başka yerde çektirip ameliyatı burada yapıcam diyor ☺ avrupa tarafı vet. konusunda sıkıntılı biraz sanırım. o yüzden sizlere de danışmak istedim

tengrist

güncel

ugurcil

Dişi kedilerimden birini belediyede kısırlaştırmıştım de içeride yumurta bırakmışlar. Her yere işiyordu. Özel klinikte ultrasonla bakıp teşhis ettiler ve yeniden ameliyat oldu. İşemesi kesildi ancak çiftleşmeyi bıraktı. Ameliyat sonrası tüyleri parlaklaştı. Her zaman olmasa da binde bir işediği oluyor.

tengrist

merhaba @ugurcil bey gerçekten ben de çok üzülüyorum diğer kedim de kısır o kadar toplu o kadar parlak tüylü ki ama dişi sürekli kızgınlığa girdiği için eriyip gidiyor iştahtan kesiliyor. veteriner gerek yok tekrar narkoz vermeye diyor ben sağlıklı bulmuyorum açıkcası bu durumu. siz İstanbul'da mı yaptırdınız ameliyatı? ve ücreti ne kadar tutmuştu ortalama

ugurcil

Ankara'dayım, ameliyatı pandemiden önce 750 liraya yaptırmıştım, şuan bu fiyat imkansız. Ve benim kız kilo olarak da düşüktü ama veterinerimiz sağlık kontrolleri neticesinde uygun görüp yaptığı için derdimiz ortadan kalktı. Sizin için zor bir durum ama umutsuzluğa kapılmayın, ölümden başka herşeye çare var. Araştırmaya devam edin. Allahtan kronik bir rahatsızlığı yok, düzelir merak etmeyin.

ugurcil

düzelirden kastım yoluna girer bir şekilde, alternatif veteriner aramaya devam edin

ugurcil

dilerseniz ameliyatı yapan hekimin bilgilerini paylaşayım sormak istedikleriniz olursa

Ozlemcakil

@tengrist cok uzucu cok gecmis olsun , farkli veteriner gorusu almanizi tavsiye ederim ben iki vete gidiyorum biri feneryolu ata vet digeri kozyatagi rv feridun kalyoncu olay sadece ucret degil yaklasim meselesi hemde , bubsoylediklerimin ikisi de 24 saat acik feneryounda Vedat Hoca var aksam 1900a kadar orda kozyataginda Ferudun Hoca genelde aksam 1900dan sonra orada acil ve kotu durumlar icin

tengrist

@HaydutveNazli teşekkür ederim avrupa yakasında yaşıyorum ☺

ugurcil

Petsmile Veteriner Kliniği-Melike Hoca(0312) 236 80 08

Lalis

@tengrist Avrupa yakası bahçeşehir de Gözde veteriner kliniği var Asım Hoca iyidir isterseniz bir görüşün derim.Fatihte de hayvan hastanesi var oranın da iyi olduğunu çok duydum yakın çevremden

tengrist

@Lalis Hanım selamlar Fatih hastanesi biraz yoğun bir klinik olduğu için böylesine dikkat ve inceleme gerektiren bir operasyonda ne olur biraz korkuyorum açıkcası sizin tecrübeniz var mı bu konuyla ilgili?