Kedimin Hala Annelik İçgüdüsünün Olması Normal Mi?

Dxdxm

Merhaba. Benim kedim geçen sene eylülde doğum yapmıştı. Yavrularına 3 aylık olana kadar baktı. Çok anaç bir kedi değildi aslında sürekli onların başında durmuyordu. Kasım sonu yavrularını sarılıktan dolayı kaybettik. Sonra da kedimi kısırlaştırdık. Bebeklerini de çabucak unuttu. Şimdi 5 aydan fazla xaman geçti üstünden. Annesi bakmayan 1 haftalık bir bebek bulduk. Benim kedim ilk önce hiç hoşlanmadı fakat sonra annelik yapmaya karar verdi. Şimdi sanki yeni doğurmuş gibi sürekli bebekle yatıyor ve emziriyor sütü olmasa da. 2-3 gündür şaşkınlık içerisindeyim bu durum normal mi acaba

2 CEVAP

aslihan_e

Benim erkek kedimde de aynısı olmuştu, kaldı ki sizinki dişi, annelik yapmış bir kedi. Bizimki de önce istemiyordu sonra bakmaya başladı, çişini falan yaptırıyordu, temizliyordu, kucağında uyutuyordu, tabi emziremiyordu, zaten yavru kendisi yemeye başlamıştı ama emmeyi deniyordu. Sonra hastaymış meğer, annesi de hastalıktan ölmüş demek, benim oğluma da bulaştı, önce yavruyu sonra bizimkini kaybettik. Ben hastalık ihtimaline karşı çok ayrı tutmaya çalıştım ama yavru ne yaptı etti bizimkilere ulaştı. Kader işte, sen ölümden korumaya çalışsan da bir şekilde o yolunu bulup geliyor. Haberde görmüştüm, kadının kısır köpeği kediyi emziriyordu. Kadın "Köpeğim kısır ama sütü geldi." demişti. Sizinkinde de öyle bir şey olabilir mi bilmiyorum.

Dxdxm

Başınız sağ olsun..