Kedim Hasta

Busrab

Arkadaslar kedim 5 gun önce dogum yapmıştı bebeklerini beslemesinde sorun yasamadik ama dunden beri mama yogurt su hicbirsey yediremedim bugun ben yokken biraz mama yemis ve yedigi herşeyi kusmuş gozlerinde de capaklanma var veterinerini aradım birkac gun daha boyle devam ederse getirin ultrasonla bakalim dedi ama ben cok tedirginim ne yapmaliyim? Ne yedirmem gerekiyor?

1 CEVAP

kedilimadam

Öncelikle göğüslerini kontrol edin, herhangi birinde şişlik (süt şişliği değil) varsa apse oluşuyor olabilir ki emziren kedilerde yaygın görünen bir durum.Benim kedimde de doğumdan 1hafta kadar sonra oldu antibiyotik tedavisi ve crystalin kullanarak kısa sürede önüne geçtik.Bunun dışındaki olasılık, içeride plesanta ya da ölü yavru kalma durumu ki veterineriniz bundan şüphelenmil olmalı ki ultrason demiş.Kedinizin vajinal kanaması var mı? Karnında anormal bir şişlik vs görüyor musunuz? Ateşine de bakın, kulak uçları çok soğuk burnu aşırı kuru ve çok fazla sıcaksa ayrıca gözle görülür bir halsizliği varsa ve baygın bakıyorsa ateşi olabilir.Tavsiyem, 2-3gün beklemeden acil olarak veterinere gitmeniz.Çünkü o zaten yeni doğum yapmış ve emziren bir kedi direnci normale göre düşük.Profesyonel müdahale ile hızlıca toparlaması gerek.