Tırmalama Tahtası Alışkanlığı

Merhaba , kedim 8 aylık ve ben 2 aylıkken tırmalama tahtası aldım fakat birtürlü alışmadı korkup kaçtı ve şuan da da tırmalama tahtası kullanmıyor koltukları kullanıyor . Çok agresif olduğundan dolayı alıştıramıyorum ne yapabilirim ?

4 CEVAP

Kendiniz bir kedi kimi tırnaklarınızla tırmalama tahtasını tırmalayıp dikkatini çekin. Bunu bir kaç sefer yapın ve her seferinde kedinizin sizi gördüğünden emin olun. Özellikle koltukları tırmalarken yanında yapın ve onu taklit edin. Ve tırmalama tahtası dışında bir yeri tırmalarken yakaladığınız da çok sakince patilerinden tutup tahtayı tırmalatın. Bir kaç sefer korkacaktır ama yapmaya devam edin.

gunosari

Tırmalama tahtasının üzerine. Catnip sıkabilirsiniz.

Reyaura

Oyuncak takin salanan ilgisini çeken ben öyle alistirdim. Arada hali koltuk tirmaliyor kizinca tirmalama tahtasina gidiyor bide surekli gorucegi yerde olsun tahta.

nyssa

ilk cevap çok açıklayıcı oldu,başarılı olacağına eminim.ben tahtasının sallanan ipiyle oynatarak alıştırdım ama yine de arada beni tırmalıyor :)