Çam Paleti Geçiş Süreci

grsaras

Çam paletine alıştırmak için nasıl bir yöntem uygulamalıyız

3 CEVAP

stellabennett

mama değiştirirken yaptığımız gibi bunda da aşamalı olarak karıştırıp geçmeniz gerekiyor diye biliyorum Instagram’da humuslublog diye bir sayfa var onun öne çıkan hikayelerinde çam paleti isimli kısmı açarsanız orada ayrıntılı anlatıyor

Hurmisimm

Cam peleti miktarini gunden gune artirarak asamali olarak gecis yapmalisiniz. Topaklanan çam peleti ile eski bentonit i karistirirsaniz daha iyi olur elekli kum kabiniz yoksa . Elekli kum kabiniz varsa normal cam peleti kullanabilirsiniz yine aşamali sekilde.

Iceoglan

Eğer varsa ikinci bir kum kabına sadece peleti koyun, birisine de şu anda kullandığı kuma çam peleti koyun 1-2 avuç, üstte yine şu an kullandığı kum olsun. Kendisi kumu eşeledikçe çıksın ortaya. Pelet kumu her gün azar azar çoğaltın. Eğer 2. kum kabı imkanız varsa o kuma yaptığı zaman, karışık kum kabını artık kaldırıp çam pelete geçebilirsiniz.
Çam peletin topaklanmayan türünden kullanacaksanız mutlaka elekli tuvalet kullanın. Aksi halde temizliği korkunç. Ama topaklanan çam peletleri bence mucize bir buluş. Hem sağlıklı, hem tozsuz hem de eve dağılmıyor ;)
Patili günler