Kuru Mama Kısır Kediler İçin Olmazsa Olmaz Bir Gıda Mıdır

Ahudr

Merhaba
Dişi kedimde degil ama erkek kedimi kısırlaştırdıktan sonra mama konusunda ciddi anlamda kafayı bozmuş durumdayım hangi mamaya baksam farklı bir şikayet görüyorum ve artık bütün mamalar mama kelimeside dahil olmak üzere öcü gibi gelmeye başladı.Sizlerden yada yakınlarinizdan kısır kedilerini doğal besleyen doğal derken evde kendi yediklerimizden degil tabii onlara özel olarak yapilmis ekstra da peynir yogurt yumurta vs yediren hatta bsrfta olabilir birileri var mi varsa herhangi gida kaynakli sıkıntı yasayip yasamadiklarini ögrenmek istiyorum lutfen bilgisi olan benimle paylaşabilir mi.

5 CEVAP

Ahudr

Tesekkur ederim cevabiniz için.Veterinerler kuru mama dışında hiç birini önermiyor ve hepsi de kendi sattigi mamalari oneriyor maalesefki o yuzden bu tip konularda deneyimleyen kisilerden bilgi almak daha saglikli oluyor.Son zamanlarda o kadar çok mama değiştirdimki sindirim sistemleri bozuldu yavrucaklarin.Exclusion ben de dusundum ama domuzlu icerigi oldugu icin daha oncede hic kullanmamistik pek cesaret edemedim acikcasi.Evet alerjileri var egzama var bacaklarinda ikisininde simdilik elimdeki hills hipoalerjenik mamayi kullaniyorum o bitene kadarda arastirmalara mi devam edip saglikli bir yol bulmaya calisagim bakalim hayirlisi :)

Funda1311

Ben evde ciğer pirinç havuç haşlayıp blenderdan geçirip veriyorum 3 senedir bazen yulaf tavuk havuç ıspanak bunlar değişiyor ancak kuru mama yinede şart çene gelişimleri dişlerinin gelişimi ve koruması tuvalet sorunu olmaması için eğer durumunuz uygunsa ve daha önce denemediyseniz exclusion mama alabilirsiniz benim diğer kızım 4 senedir sadece bunu yiyor oğlum da zorla ama yiyor işte birde biraz aç kalsın eninde sonunda yiyecek ND ve Hills de düşünebilirsiniz ama cevap hayır sağlık açısından ben bir sıkıntı yaşamadım ama kedinizin alerjisi bünyesi nasıl bilemem önce hekime sorun

kedibabasi66

Bilgim var da anlatmayacağın için yazmıyorum:)

kedibabasi66

Anlamayacağın için :)

cihanertoz

kısır kediler için kısır kedi maması olmazsa olmazdır. kendileri için en sağlıklı beslenme türüdür. arada yaş mama da vermekte fayda var tabii