Ya Benim 2 Tne Kedim Var Birisi Dişi Birisi Erkek 7 Aylık 2 Side Erkek Cifleşmek İstedi Kız İstemedi

Ya benim 2 tne kedim var birisi dişi birisi erkek 7 aylık 2 side erkek cifleşmek istedi kız istemedi ve suan kız erkeye düşman oldu yanına gitip gitip saldırıyor bugün gözünü cizdi gözü şişti ama nerde görürse saldırıyor onları barıstırmak için napmamız gerekiyor ya ben duydum göre ayırmam gerekiyormus ama ben istemiyorum onları nasıl barıştırım

5 CEVAP

Reyaura

Baristirma nasıl olur bilmiyorum ama tırnaklarını kesmelisin birbirine zarar vermemesi için.

dollfacepersian

Anladığım kadarıyla ikisi de 7 aylık. 7 ay çiftleşme için çok erken bir yaş. Özellikle dişi için riskli olabiliyor erken çiftleşme.
Dişinin kızgınlık dönemlerinde (şuan dönemindeyse de) ayırmanızı çiftleşme için 1-1,5 yaşına kadar beklemenizi tavsiye ederim

Susamsusi

Kedilerin birbirleriyle ilk karsilastiklarinda genelde verdikleri tepki böyle olur. Ama bi süre beraber kaldiklarinda genelde alisirlar. Iple oynatin ikisini de. Ipin derdine birbirlerini unutuyolar. Bide her kedi her kediyle ciftlesmeyebilir .erkegin bulunduğu ortamda hakimiyet kurması lazim ve bildigim kadariyla ciftlesecek olsalar bile öyle bi anda olmuyo en az iki hafta bir arada durmalari lazim

Alika

Merhaba
Dişi kediniz kızgınlık döneminde ise şuan ona karşı olan tavrının böyle olmasının sebebi olabilir. Kızgınlıkta onu itmek adına kullandığı yöntemdir. Şuan çiftleşmeleri anatomik açıdan pek uygun değil. Dişi kedinizin bünyesi henüz buna hazır değil. Eğer erkek kedi sizinle birlikte kalabilecek ise çok karışmayın, canına zarar gelecek raddeye gelene kadar kendilerini tanımalarına izin verin. En sevdikleri mamayı yerken hafif birbirlerine yaklaştırarak en azından kokularına alışmalarını sağlayabilirsiniz.

buddha_bar

Benim erkegin kac kere burnu çizildi erkeğin kızgınlığı bitince barisirlar zorlayin ciftlesmeye bence disi istemiyorsa su mevsimde muhtemelen vücut besin kapasitesi yeterli degildir sakat yavrular doğabilir yada disi olebilir