Kedim Grip Fakat İyilesmiyor

Sutin

3 gün önce kedim de öksürük, seste hirilti, mamayi sindirememis gibi aynen kusmasi gibi şikayetlerle veterinere götürdüm. Veteriner grip olabilir(?) dedi ve antibiyotik tedavisine başladı. 2 gündür duzenli olarak gidip ignelerimizi oluyoruz. Son 2 iğnemiz kaldı. Fakat kedim bugün tekrar kustu. Bu kez kusmu ilkinden daha farklıydı. Yine mamalar görünüyordu fakat köpüklüydü. Veterinere danisacagim yine ama pek bi şeyden anlamıyor gibi geliyor bana. Yanindaki stajyer daha bilgili gibi bana kronik bronsit de olabilir dedi. Şuan küçük bir ilçedeyim. Buradaki vetler baytar gibi zaten. O yüzden aynı durumdan muzdarip birileri yanitlarsa sevinirim. Korkudan, endiseden gözüme uyku girmiyor günlerdir.

13 CEVAP

Sutin

Gidebilirsem inşallah bir götüreyim. Aksehir ilcesindeyim konyaya uzak kalıyorum. Ama yavrum için gider kalmamız gerekirse de bir otelde kalırız orada problem değil. Teşekkürler

Sutin

Teşekkürler. Zaten laktoz tuketmiyor fakat tavuk hastası benimki tavuklu Mama falan yiyor. Onun içerisindeki tavuk problem olur mu? Önerilerinizi dinleyeceğim tekrar teşekkürler

ugurcil

sürekli tavuk yedirmek böbrekleri yorar diye biliyorum. tavuklu mamalar için bir şey diyemeyeceğim, kedilerim tavuklu mama yedirmedim daha doğrusu denedim ama sevdiremedim hiç; ayda yılda baby tava olanları haşlayıp veriyordum onu da kestim yemiyorlar çünkü tavukların ne yedikleri ya da nasıl büyütüldükleri ortada.

ugurcil

Geçmiş olsun. Eczaneden Sterimar Baby Deniz Suyu Spreyi sıkmayı deneyin 3 gün sadece. Bu ürün burun içini nemli de tutar. Protein değeri yüksek şeyler yedirmeyin. İçeride konka varsa büyütür ve burun pasajlarını daraltır. Tavuk ciğer türü şeyler vermeyin. Laktoz içeren ürünlerden uzak durun.

Sutin

Var ama beni korkutan bir değişiklik tam onu sormaya gelmiştim. Kedim yine kustu ve kusmuğu değişti. Önceden katı kusuyordu mamayı sindirememiş gibi aynen çıkarıyordu. Şimdi sıvı kahverengi kusmaya başladı. Yeni bir başlık açacağım fotoğrafını oradan paylaşacağım

aslihan_e

Kan testleri yaptılar mı? Röntgen çektiler mi? Gastrit gibi mideden gelen bir problem olmasın? İshal var mı? Ateşini ölçtüler mi, ateş var mı? Kulaklarda soğukluk var mı? Burun tıkanıklığı, akıntı var mı? Uyurken horluyor mu?

Sutin

Kan testi röntgen hiçbirini yapmadılar. Ateşi vardı biraz burun akıntısı tıkanıklığı horultu bunlar yok.

Sutin

Teşekkürler. Zaten laktoz tuketmiyor fakat tavuk hastası benimki tavuklu Mama falan yiyor. Onun içerisindeki tavuk problem olur mu? Önerilerinizi dinleyeceğim tekrar teşekkürler

Sutin

Teşekkürler. Zaten laktoz tuketmiyor fakat tavuk hastası benimki tavuklu Mama falan yiyor. Onun içerisindeki tavuk problem olur mu? Önerilerinizi dinleyeceğim tekrar teşekkürler

Mmtklndr

Kusmasının başka sebepleri olmalı benim kedimde yavruyken benzer bir durum yaşamıştı gastrit ülser problemi varmış ilaç tedavisi ile düzeldi imkanınız varsa başkasına bir veteriner daha görsün konya da hayvan hastanesi var 7/24 haftasonları dahil açık randevu bile almanıza gerek yok direk gidin hemencecik girişini yapıp alıyorlar

Sutin

Benimki de tavuk hastası işte tavuktan başka her şeyi denedim ciğer somon dana etli hiçbir şeyi yemiyor. Yemek yaparken bile evde onlar pisti mi oralı olmaz ama tavuk yaptık mı miyavda miyav.

Mmtklndr

İyi akşamlar kedinizin durumunda bir değişiklik var mı

Ahraz

Veterinerinizi değiştirin.Sindirim sisteminde sıkıntı olabilir.sıkınti büyümeden insaAllah bir çözüm bulursunuz.