Balığım Hareket Etmiyor Ölüyor Gibi Lütfen Cevap Verin

Dün hiç bir sıkıntı yoktu sabah bi uyandım balığım hareket etmiyor çok yavaş haraket ediyor ölüyor gibi ne yapmalıyım lütfen yardım edin diğerine de zarar vermesin diye farklı bi kaba aldım ne yapmalıyım

4 CEVAP

gamzenoel

yeni mi kurdunuz akvaryumu? yeni kurduysanız çok dikkat etmek gerekiyor. uygun şekilde yapılmayan akvaryumlarda başlangıçta balıklar çok ölüyor. balığa göre kullanılan kum bile değişiyor. her balığın su ihtiyacı farklı. japonlar için tek balık yaklaşık 12 litre kadardı sanırım. akvaryum forumları var. oralardan araştırsanız daha doğru bilgilere ulaşırsınız.

Hayır yeni değil yaklaşık sekiz aydır var. Sekiz aydır bir sorun yoktu bir fanusta iki balık yaşıyordu. Dediğim gibi bir sorun olmamıştı.

aslihan_e

O şekilde fanusta yaşıyorsa zaten ölmesi normal bir durum. Tamam bunlar dayanıklı balıklar ama sudaki klor miktarı artar, su ısısı dengesizleşir, suda kirlilik artar vs. bir şekilde balık hastalanıp ölebilir.

Cemalchief

Seni 15 m2 odaya kapatsalar günde 1 ekmek verseler sende ölürsün. Şu sekilde balık beslemeyin