Kedi Kumu Beslenmesi

Gamzeyldrm

Kedinize ne kadar mama veriyorsunuz ve kumunu ne sıklıkla değiştiriyorsunuz

5 CEVAP

Elifoo

Mama olarak bittikce koyuyorum acikcasi, bu da gunde iki olcuye denk geliyor sabah ve aksam tazeliyorum. Kumunu da sabah aksam temizliyorum. Gunde iki kez. Ayda bir de komple yeni kum dolduruyorum

kedilimadam

Ben bugüne değin öğünlü besleme yapmadım açıkçası, sanıyorum şanslı olduğumdan herhangi bir sağlık sorunumuz da olmadı. Ben sabahları mama kabını taze mamayla dolduruyorum ve ertesi sabaha kadar bitmiş oluyor.Kum konusundaysa sabah akşam düzenli olarak temizliyorum ve haftada 1 kere kumları tamamen boşaltıp kum kaplarını güzelce yıkıyorum. Bana göre 2haftayı geçirmeden kum kapları tamamen boşaltılıp yıkanarak kumlar tazelenmeli çünkü kediler çok titizler.

Sutunannesi

Mama ambalajının üzerinde yazan miktarı sabahtan kabına döküyorum ertesi sabaha kadar bitmiş olmuyor ama az kalıyor tekrardan döküyorum. Kum olayı da bence sizin gözlemlemelerinize kalmalı kimi kedi çok sık tuvalete çıktığı için kum çok çabuk kirleniyor çiş parçaları vs, bazı kediler günde çok az tuvalete çıktılkları için kumun kirlenme süresi uzuyor. Bence haftada 1 değişmeli daha da uzamamalı o süreç

Amedsoner

Kedinizin yeme miktarı , kilosu ve yaşı önemli hem beslenmesinde hemde boşaltım sisteminde. Yavru kediler bir ya da iki ölçek yerken, yetişkin, hamile ya da doğum yapmış kedide üç ölçeğe çıkabiliyor. Önemli olan kabta ki mamayı taze tutmak, o yüzden tepeleme doldurmayın mamayı. Kumu da yavruyken iki üç günde bir temizleyin ama en geç ayda bir komple yenileyin. Yetişkinken bu süre biraz daha kısalacak.

Gamzeyldrm

Kumu azalır gibi oluyor hemen komple yeniliyordum çünkü çok döke saça kullanıyor