Kediler Nasıl Beslenmeli Sizce En Sağlıklı Olarak ?

salihaondag8

Arkadaşlar kedimi ben genel olarak kuru mamayla besliyorum haftada bir iki tavuk eti gibi et türlerini haslayip suyula veriyorum çok severek yiyor onun harici yoğurt veriyorum onuda severek yiyor ama kuru mamayi da azda olsa yiyor genel olarak sizler kedilerin nasıl beslenmesini uygun ve sağlıklı buluyorsunuz yani sadece etle beslemek nasıl olur sağlıklı mı olur yani kuru mama yemezse ne olur kediler bazı çevremdeki insanlar kuru mamayla beslemeye karşı bazisida karşı değil et türleri ve yaş mamayla beslemeye karşı oldukça karşı ve sağlıksız diyorlar bendesuana kadar çok kedi bakmadığım için sizler bu konuda napıyorsunuz ve ne düşünüyorsunuz fikir ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

12 CEVAP

dilanbulent

BU KİŞİNİN AÇTIĞI BAŞLIKLARA YANIT VERMEYİN. TEKRAR UTANMADAN BU SİTEYE GELMİŞ, BU İNSANA CEVAP VERMEYİN

Cennet29

Ya bin kere sordun ya ztn bunları. DALGA GEÇME MİLLETLE YA

LilaMiaLuna

Yetmedi mi...
Gerçekten hala Yetmedi mi...
Yüzlerce mama sorusu sormuşsunuz ya yeter artık, Gerçekten YETER.

LilaMiaLuna

İlk kedin mi?
Bütün sorularında yok şu kedime şöyle besliyorum bu kedimi böyle besliyorum diye başlık açan sen değil miydin?

dilanbulent

Defalarca kez bu insanın açtığı bin tane başlığı tek tek toplayıp başlık açtım. Aynı soruyu en az 10 kere soruyor, toplamda 100'den fazla başlığı var. Hepsinde de aynı soruları soruyor. Örnek veriyorum 20 kere uygun fiyatlı kısır kedi maması başlığı açmış, 25 tane hangi yaş mamayı önerirsiniz başlığı açmış gibi gibi. Sabah kalkarken ''bugün petlebide acaba hangi başlığı açsam'' diye düşünüyor bu arkadaş. Hiçbir şey bilmiyorum o yüzden soruyorum deyip, ondan sonra da elalemin her açtığı başlığa bir şey yazıyor. E madem bir şey bilmiyorsun niye insanlara bilmediğin şeyleri tavsiye ediyorsun??

İnsanların birbirleriyle yardımlaşmak için kullandığı bir platformda böyle bir insanın barınması ne kadar doğru? Uzun zamandır bu sitede olan herkes bu kullanıcının burayı dalga amaçlı kullandığını biliyor. AMA SİTENİN YETKİLİLERİ BİZİM ŞİKAYET BAŞLIKLARIMIZI SİLİP BU KULLANICIYI BANLAMIYOR! DEFALARCA KEZ ŞAHSIMA HAKARET VE KÜFÜR YAĞDIRDI BU ŞAHIS AMA HALA BU SİTEDE BAŞLIK AÇIYOR!

salihaondag8

Yani bazen düşünüyorum kuru vererek kötülük mu yapıyorum içinde ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyoruz evdeki yaptığımız yiycekler daha mı sağlıklı olur onun için

Ben bütçem dahilinde kuru/yaş mama veriyorum. Zaman zaman nadiren de haşlanmış tavuk, pişmiş balık/et veriyorum. Hepsi tamamen kemiksiz/kılçıksız. Bazıları kuru mamanın yeterli olduğunu söylüyor. Bazıları evde hazırlanan mamaların daha iyi olduğunu söylüyor. Bazıları da çiğ beslenmeyi savunuyor. Suzi online sitesinde bunların hepsiyle ilgili güzel blog yazıları var incelemek isterseniz.

salihaondag8

@venusxcharlie cevabın için tesekkurler dediğin siteyide inceleyecem inşallah bende sizin gibi beslemeye çalışıyorum kısır yetişkin erkek kedimi yinede sizlerin nasıl yaptığını merak edip fikir ve önerilerinizi almak istedim acaba yanlış mı besliyorum diye ilk kedim çünkü çok bilgim yok bilgim dahilinde ve maddi manevi inşallah bakmaya çalışıyorum 🤗

salihaondag8

Sizlerde boş yorum yapmayı bırakın rica ediyorum egerki zorunuza gidiyorsa cevap veremezsiniz soruma ben bir kere mamayla alakalı bit soru sormadım bu bir dertleşme ve sizlerin kedilerinizin nelerle ve nasıl beslediginizi öğrenip bilgi alıp kedime ona göre güzelce ve sağlıklı bilgiler edinip bakmaya çalışıyorum burası saten fikir ve öneri alıp yardım sitesi değil mi sorarak sizlerden öğrenmeye çalışıyorum birşeyler ama cidden bu sitede insana adam gibi bile bir muamele yapılmıyor

salihaondag8

Ya tamam saten nasıl besledigimi söylüyorum ama sizlerinde nasıl besledigimi merak ediyorum ve sizlerin öneri fikirlerini nasıl beslediginize bakıp ona göre ilk kedim olduğu için korkup sizlere soruyorum daha güzel bakmak için kedime ama yeterli ve düzgün cevap alamıyorum adam yerine koyup cevap veren bile yok sözde burası soru cevap yeri cidden birşey demek istemiyorum artık ne desem suç oluyot çok istemiyorsanız cevap vermeyin cevap vermek isteyenlerede engel olmayın kendi işimize bakın

dilanbulent

Hayatımda gördüğüm en rezil, en laftan sözden anlamaz, en acınası insanlardan birisin. Utanmadan hala bu sitede dolaşabiliyorsun. Yolda görsem yüzüne tüküreceğim tarzda bir insansın. ŞU GEREKSİZİN SORULARINA CEVAP VERMEYİN! SİZİN BİR SORUNUZA CEVAP VERİRSE CİDDİYE ALMAYIN!

zeywlll

Neden herkes kızmış, bu kullsncının olayı ne