Yavru Kedi Tuvalet Egitimi

Lunaatls

Merhabalar 35 günluk yavru kedilerimiz kum egitimine basladilar anne kedimiz bebeklerinin popolarini kaka yaptiktam sonra temizlemek istemiyor. Biz surekli yavrularin popolarini temizlemekle ilgileniyoruz. Biz temizlemeye devam edelimmi yoksa anne kediyi tesvik etmek icin oneriniz varmi acaba

3 CEVAP

aslihan_e

Yavrunun poposunu anneye koklattığınızda da temizlemiyorsa yapacak bir şey yok, artık kendilerinin temizlemeyi öğrenmesi gerek. Bir süre sizin silmeniz gerekebilir eğer ki eşyalara temas ediyorlarsa.

Lunaatls

Anne bebeklerin heryerini temizliyor fakat popolarina gelince birakiyor maalesef. Boz temizlemeye devam edecegiz o halde saglik olsun bakalim. Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin .

Emirrckr

Evcil hayvanlara özel hijyenik mendiller var,
Kedim kısırlaştırma ameliyatı sonrası temizleyemiyordu o zaman kullanmıştık.
Adını tam hatırlamıyorum bulabilirsem tekrar yazarım.
Konuya gelirsem yukarıda da dedikleri gibi anneye koklattığınızda dahi yalamıyorsa iş size düşüyor.
Birkaç gün mendille ya da direkt hafif ılık suyla ıslatılmış bir pamukla temizleyin popolarını.
Ancak haftalarca devam etmeyin ki zaten onlarda görüp öğrenir ama bazı kediler zaten temizleneceği algısına düşüp yalamayabiliyorlar.
Şu anki durumda bu geçerli değil elbette yoksa zaten normal şartlarda annenin yalaması gerekiyor henüz yavrular eğilip popolarına ulaşamazlar.