Kedim Kusuyor

Sutin

Arkadaşlar lütfen bu kusmuğun sebebini bilen varsa yazsın. Veteriner kedime antibiyotik yapıp duruyor. 1 seneyi geçgindir kullandığımız mama yerine inatla başka bi mama verdi. Kedim onu sevmedi bir kere yedi ondan sonra kusmaya başladı iki kez kustu. Mamadan dolayı mı kusuyor yoksa başka bir şeyin habercisi mi bu kusmuk anlamıyorum. (Yenisini eskisiyle karıştırarak verdim) Küçük bi ilçedeyim. İl hayvan hastanesine gideceğim ama şuan gidemiyorum birkaç güne ancak gidebilirim. O zamana kadar bu kaygıyı yaşamak istemiyorum ya da yavrumun daha da kötüleşmesini... Lütfen yardımcı olun

8 CEVAP

Lalis

İlk resimde tüy yumagiyla beraber çıkarmış sanırım kusmuğu dimi? Mamanın bozuk olma ihtimali olabilir mi?? eski mamada böyle bir şey olmuyordu demistiniz önceki basliginizin altında kahverengi kusuyor yazmistiniz antibiyotik kullanmıştı mide koruyucu yapılmadan antibiyotik yapılınca kusma köpüklü ve kahverengi oluyor yapıldı mı mide koruyucu?

Sutin

Patates çok iyi fikir teşekkürler. Bence de mamayi degistirmemek gerekliydi. Ama insanın o an eli ayağına dolanıyor.

Mmtklndr

Sizi çok iyi anlıyorum ocak ayında aynı problemleri kedimde yaşadı o telaşla korkuyla veteriner ne söylerse ona inanıyor insan yeterki iyi olsun da ne olursa olsun diyorsunuz sizin suçunuz yok veterinerlerin daha ilgili ve dikkatli davranmaları gerekiyor

Sutin

Ilk gittigimiz veteriner yaptım dedi. Bugün başka bi veterinere götürdüm. Her seyi anlattim, fotograflari gosterdim. Mama değişikliğinden, antibiyotikten olabilir dedi. Röntgen çekildi bu sefer. Ciğerlerinde doluluk ve gaz göründü. Kronik bronşiti varmış. Bahar aylarında bağışıklıginda ciddi bir düşüş olabilir böyle usutebilir dedi. Daha önce de kusmasi öksürüğü oluyordu. Ama hepsi böyle bir anda nüks etmiyordu bu kadar çok kusmuyordu o yüzden endişe ettim. Insallah bi sıkıntısı olmazsa artık iyileşecek ve arada böyle problemlere karşılaşmaya devam edicez

Lalis

Çok çok geçmiş olsun sağlıklı bir ömrü olsun 💜💜

Mmtklndr

Kusan bir hayvana mama değiştirmesindeki mantığı anlayamadım değiştirmiş olsa bile aynı mamanın gastrointestinal mamasını vermesi gerekir kedimle ilgilenen veteriner kusma geçmezse gastro mamaya geçilmesi gerekiyor demişti. Sizinki muhtemelen mama değişikliğinden dolayı daha çok kusmaya başladı eski mamanıza geri dönün inşallah çabucak iyileşir. ilk fırsatta fakülteye gitmeniz gerek

Mmtklndr

Haşlanmış patates verebilirsiniz fakültedeki veteriner kustuğu zamanlarda hemen mama yedirmeyin biraz aç bırakın haşlanmış patates verin demişti bana sizde bir deneyin isterseniz

Sutin

Çok teşekkürler Rabbım sizin yavrularıniza da uzun ömürler versin 💕