Kedim Felçli

Melisao

Kedim düzelir mi? Tekrardan kumuna yapmaya başlar mı?

5 CEVAP

Melisao

Çok büyük ameliyatlar ve hastalıklar geçiren minik 1 yaşında. Aslında sabahları biz yaptırıyoruz tuvaletini yani öyle bir düzenimiz oturdu ama yeniden kuma yapmasını isterim.

Teşekkürler.

Sevimcolak

Yaşlılık diyabet omurgayla ilgili sorunlar bağırsak ve idrar yolu çevresindeki kasların zayiflamasi böbrek hastaliklari eklem iltihabi vs aklima gelen bircok hastalik sebep olabilir tuvalet sorunlarina.Kedim felçli yazmissiniz omurgaya yapilan baski sonucu idrar ve dışkıyı kaçırma olabilir gun icinde birkac kez kumuna kendiniz kucağınıza alıp koyarsaniz belki etrafa yapmasina da engel olursunuz o da bu durumdan inanin cok rahatsizdir.Sabirla yapilmasi gereken davranışlar bunlar Allah yardimciniz olsun🙏

Busraskanli

detay bilmediğimiz için yorum yapamayız. detaylı bilgiyi hekiminizden öğrenebilirsiniz. ama felçli kedisi olan biri olarak bakımı hakkında size yardımcı olmak isterim. günde 1 kere idrar yaptırmak asla yeterli değil. en az 3 kere idrar yaptırmanız gerekiyor. günde 1 kere yaptırmanız ilerleyen zamanlarda idrar yolu, böbrek hastalıklarına yol açabilir. bez bağlamak sakıncalı, yara yapabilir.
ayrıca dışkı konusunda da mutlaka dikkat etmenizi öneririm. dışkısını her gün yapıyor olsa bile yeteri kadar yapmıyor olabilir. bu durum da ilerde dışkı zehirlenmesine kadar gidebilir. dışkısını mutlaka kontrol edin, elle muayene edin. şuan yapıyor olsa bile sonradan yapmamaya da başlayabilir. lütfen bu konuda dikkatli olun. royal canim gastro fibre mama öneririm, ayrıca malt miktarını da artırmanız gerekli. sormak istediğiniz bir şey olursa bana ulaşabilirsiniz. umarım bebeğiniz iyileşir..

dilanbulent

Kedinizin sağlık durumunu bilmediğimiz için yorum yapmamız mümkün değil. Detay verirseniz belki başına gelen, tecrübesi olan biri yorum yazabilir.

Melisao

Tuvaletini kendisi yapamıyor.