Yoğurma Hareketi???

Findik55

Kedim yoğurma hareketini yaparken ishal gibi sıvı kaçırıyor ben çok rahatladığı için kendinden geçiyor fark etmiyor diye düşündüm ama işaretleme de yapıyor olabilir bilmiyorum sadece yoğurma yaparken oluyor bu neden

10 CEVAP

Anal kese ya da anal bez olarak anlandırılan, hem kedi hem köpeklerde anüs bölgesinin her iki yanında saat 4 ile 8 yönünde konumlanan iki küçük bez var. Bu bezlerden salgılanan yoğun sıvının da cidden ağır bir kokusu var, hatta elinize üzerinize bulaştığında uzun süre kokusu geçmez.
Dışkının daha rahat çıkış yapmasını sağladığı ve dışkıya kokusunu verdiğini de okudum, bölgelerini işaretlemeye yardımcı olduğunu da okudum. Benim kızlardan iki tanesi benim yanımdayken, üzerimdeyken salgılama yapabiliyorlar. Alanlarını belirlediklerini düşünüyorum. Ama koku bir felaket, yakalanmamaya çalışıyorum :D

blue_hpood

kediniz kısır değilse ve sıvının nereden geldiğine emin değilseniz boşalma sıvısı olabilir:) eğer anüsten geliyorsa arkadaşın söylediği gibi anal keseden salgılanan sıvı olabilir fakat onun kokusu rezalettir ve kediler veya köpekler aşırı stres altında bu kokuyu salgılarlar. kokuyu fark etmemeniz imkânsız olur.

blue_hpood

bu sıvı nereden geliyor? idrar yollarından mı, anüsten mi?

Findik55

Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

ugurcil

Dişi ve erkek kedilerim kısır ama her defasında yoğurma sonrası bu sıvı gelir mutlu oldukları için.

ugurcil

cinsel organdan
blue_hpood

Findik55

Kedim 6 aylıkken ilk kızgınlık belirtisi gösterdiğinde kısırlaştırdım koku oluyor ama benim yoğun alabileceğin şekilde değil kendisi fark ediyor sıvı kaçırdığını ve hemen onu koklayıp yalayarak yok etmeye çalışıyor. Koyu renkli bir sıvı geliyor

blue_hpood

bahsettiğiniz anal keseden salgılanan kokuya benziyor, benimki de kendini sıkışmış hissettiğinde yapar, hemen uzaklaşır. köpeklerde de aynı durum var, yoğun stres altında dikkat dağıtmak için kullanıyorlar genelde. bunun kokusu da gerçekten iğrençtir, muhakkak anlarsınız. şayet böyle bir durumsa kediniz sıkışmış hissediyor demektir, aynı durumda tekrar kalmamasını sağlayın.

Findik55

Ben hiç koku almadım. Kedim de bu hareketi sadece yumuşak bir şey bulduğunda yoğuruyor sonra yoğururken uykusu geliyor gözlerini kapatıyor tam o esnada bir anda fark ediyor sıvı kaçırdığını hemen orayı yalayıp temizliyor sonra yatıp uyuyor. Ama ben sıvı kaçırmasının sebebini bilmediğimden sormak istedim ve hiç koku almıyorum. Leke kalıyor sadece minderinde

Findik55

Sağlık sorunu söz konusu değilse rahatlarım elbet ama kısır bir kedinin cinsel organından sıvı kaçırması ne kadar doğru bilgim yok bu konuda beni aydınlatır mısınız