Kedim Hasta Mı Lütfen Cevaplayın

Beyzakumsalll

Merhabalar kedim bugünlerde sebepsiz yere miyavliyor yüzüme bakıyor miyavliyor biraz daha fazla uyuyor miyavlamasi da miyav gibu değil de meuuv gibi :) biseyler anlatmaya çalışır gibi ama yemesinde iştahında bi sorun yok 7-8 aylık acaba kızgınlık döneminde mi hasta mi?

4 CEVAP

Alika

Merhaba
Karnını bi kontrol etme şansınız varsa lütfen bi karnına bakin. Dokundugunuz zaman daha fazla miyavliyor mu?
Dışkısında yada idrarinda herhangi bi sorun var mi? Renk değişimi mesela. Patilerine birşey batmış olabilir. Patilerinid de kontrol edin. Bu tarz sorunlar varsa veterinere goturun.
Bu tarz sorunlari yok ise bu kedinizin sizinle konuşma tarzı olabilir. Miyavladiğinda ilgi istediği anlamına gelebilir. Sevin oyun oynayın. Mutlu bir patiniz var demektir :)

limtrf

Kızgınlık öncesinde olabilir ya da bir sıkıntısı olabilir. Muayenesi ücretsiz olan bir yerde kontrol ettirebilirsiniz. Benim hırçın kedim de son günlerde bir değişik, bana çok bağlandı. Kısırlaştırma ameliyatından sonra dün eve getirdim hala mırlıyor yüzüme bakıp miyavlıyor, deli mi ne :) Vet de çok sağlıklı olduğunu söyledi. Belki dönemseldir bilmiyorum. Cevabım yardımcı olur umarım

Beyzakumsalll

@alika çok teşekkür ederim yardımınız için fakat sebebini anladık akşama doğru kızgınlığa girmiş ondanmis şimdi yuvarlaniyor bitanem yerlerde :(

buddha_bar

Kızgınlasmistir cok abartirsa kedi nanesi ayarlayin bi yerden bayağı sakinlestiriyor