Kedileri Traş Ettirmek Doğru Mudur?

DEMET92

merhabalar;
uzun tüylü kedileri traş ettirmek doğru mudur? sağlıklarına herhangi bir zararı olur mu?

11 CEVAP

zuhall

kediniz cok da uzun tuylu sayilmaz. yani mesela chincilla ya da iran kedileriyle karsilastirirsak.
oyuzden hergun duzenli taramak, haftada 1kez de furminator tarakla taramak yeterli olacaktir. isterseniz makasla uzun olan yerlerinden de yuzeysel olarak az az kesebilirsiniz.
tras ettirmek hem psikolojilerini bozar hem de gereksiz yere anestezi almis olur. bunca olumsuz tarafina ragmen hicbir yarari da bulunmaz.

Mischka

Anlașılan yine bir çocuğun uyku saati gelmiș. Soruları gasp etmene anlam verememekle birlikte komik de buluyorum doğrusu. Bu aralar pek arttı bu tip davranıșlar nedense.

SelinTuksal

Vücut ısı dengeleri bozulır, psikolojileri kötü etkilenir. Traş ettirmeyin.

Amedsoner

Furminator hayat kurtarır. Doğru furminator seçimiyle tahriş etmeden hafta da bir tarayin. Hassas yerlerine dokunmayın. İyi gelecektir. Tüy dökümünü acayip azaltır eğer patolojik bir nedeni yoksa.

nyssa

kediniz uzun tüylü değil,benim makyaj malzemelerimin içinden bile tüy çıkıyor:)traş ettirmeyin yazık,ben bile düşünmüyorum arada patilerinin altındaki tüyleri kendim kısaltıyorum ama

DEMET92

teşekkür ederim Amedsoner

Eğer tüyleri aşırı uzunsa uçlarından alabilirsiniz ama tıraş etmenizi önermem, psikolojileri bozulabilir.

gazme1997

hjkhjlhjkljlkşçjıklçş

Mischka

@gazma1997

DEMET92

görüşlerinize teşekkür ederim. evet biraz kısaltayım o zaman tüylerini :)

kediler kendi vücut ısılarını ayarlayabilirler. kediyi traş etmeni önermiyorum.